Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Zvolená kategorie: Psi
Zobrazit všechny kategorie

Zobrazuji stranu 214 z 220 (záznamy 1066 až 1070 z celkových 1100)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

 • Lucie Jiránková
  2009-02-08 11:22:34
  85.71.70.234
  Dobrý den Vlastním teď již 10 měsíční fenu Irského vlkodava a již 5 měsíc má na loktu obrovskou bouli, na omak je to měkké jakoby naplněné vodou. Nejdřív byla jak tenisák velká, teď už se mi to nevleze ani do dlaně. Veterinář mi řekl že je to tzv. burzitida na níž štěňata obřích plemen trpí a že to do dvou měsíců zmizí. No nemizí akorát to ještě víc narostlo. Vím už i od chovatelky že by to mělo zmizet a nejlepší je s tím nic nedělat, ale přijde mi že už to má dost dlouho, přece jen 5 měsíců? Tak sem se chtěla poptat jestli je možné že by to mohlo být i něco jiného s čím by se to dalo zaměnit, a zdali ta tekutina která je uvnitř té boule třeba nemůže nějak zničit kloub nebo poškodit když už to tam plní tak dlouho? a jestli má na to vliv třeba studené počasí kvůli kterému by ta tekutina třeba mohla mrznout? A ještě jsem se chtěla poptat, kdesi jsem zaslechla že obřím plemenům je vhodné mezi 9-12 měsícům udělat rentgen ohledně dysplazie? Tak jestli je to vážně nutné a jak se pohybuje cena u celkového vyšetření na dysplazii? Předem moc děkuji za vaší odpověď.

  Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

  Dobrý den,

  u Vašeho psa se opravdu může jednat o tzv. "bouli loketní", jedná se o nehnisavý zánět loketního tihového váčku (bursa subcutanea olecrani). Tato burza je u gigantických plemen opakovaně drážděna při lehání zvířete. Dříve bylo doporučováno úplné odstranění takto postižené burzy. V současné době většina vet. chirurgů dává přednost dlouhodobému drenování s aplikací NSAID nebo steroidů v kombinaci s absolutním klidem postiženého kloubu a to zejména v případech dlouhodobého trvání onemocnění a při neúspěšné konzervativní léčbě. Při chronickém průběhu onemocnění a při extrémním zvětšení burzy se zvyšuje nebezpečí jejího poranění se zavlečením infekce.

  Konečnou diagnózu a léčbu však svěřte veterinárnímu lékaři - chirurgovi, který zhodnotí stav a doporučí léčbu.

  U velkých a gigantických plemen se doporučuje provést RTG vyšetření na DKK nebo DLK po ukončení růstu skeletu (ve stáří 12-18 měsíců-podle plemene) avšak u irského vlkodava bych doporučil provést toto vyšetření pouze při klinických potížích nebo na vyžádání klubu při plnění podmínek chovnosti.
 • Hana Foltová
  2009-02-08 01:08:40
  89.29.78.198
  Dobrý den, mám 11 měs. kernteriérku a všimla jsem si ,že už nějakou dobu při klusu odlehčuje zadní nožku - vypadá to ta, že jakoby rozverně poskočí. Veterinář z krve zjistil nesprávný poměr Ca a F (hladina F v normě, Ca málo), takže teď podáváme kalciové tbl. Oba rodiče našeho štěněte jsou sourozenci po matce (otec různý). Jde o psa bez PP a dověděla jsem se to až nyní, mám obavu z možné genetické zátěže, myslím hlavně na DKK či luxaci pately. Měla bych trvat na provedení RTG? Je v Ostravě na tyto potíže specialista? Děkuji za odpověď, Foltová

  Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

  Dobrý den,

  máte pravdu, u Vašeho psa se může jednat i o vývojové ortopedické onemocnění. Doporučuji se podívat na webové stránky KVL do oddílu  veterináři Ostrava 1 a Poruba.

 • Viktor Palus
  2009-02-06 16:25:55
  213.208.101.34
  Dakujem pan doktor. Takze tam nie je ziadna vynimka? To znamena, ze do UK nemozem exportovat psa starsieho ako 9 mesiacov?? Vacinacia v 3 mesiacoch, vysetrenie protialtok o 6 mesiacov neskor? Dakujem

  Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

  Dobrý den,

  znova Vás musím odkázat na webové stránky www.svscr.cz, kde najdete vše potřebné.
 • Viktor Palus
  2009-02-06 13:46:13
  213.208.101.34
  Dobry den. Chcel by som sa opytat ake su predpisy na vyvoz stenata z Ciech do UK. Ja viem je to zlozite s dospelym psom, vakcinacia, krvne testy na protilatky proti vztekline.... Ale je to ten isty postup aj pri stenati? Dakujem za odpoved. S pozdravom Viktor Palus

  Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

  Dobrý den,
  podmínky vycestování do UK viz níže.

  Cestování se zvířaty z České republiky do Velké Británie, Irska, Švédska a Malty 02.05.2006

  Musí být splněny tyto požadavky:
  1. pas
  2. identifikace zvířete mikročipem
  3. očkování proti vzteklině
  4. sérologické vyšetření na vzteklinu
  5. ošetření proti echinokokóze
  6. ošetření proti klíšťatům

  Sérologické vyšetření není nutné opakovat, pokud po něm bylo zvíře pravidelně očkováno v intervalech doporučených výrobcem vakcíny.

  Štěňata a koťata mladší 3 měsíců nesmí cestovat. Cestovat s nimi lze pouze tehdy, pokud tyto členské státy udělí výjimku.

  Poznámka: Při obchodování se zvířaty v zájmovém chovu, musí být zvířata ještě doprovázena potvrzením veterinárního lékaře, že 24 hodin před odesláním zvířat bylo provedeno klinické vyšetření a zvířata byla shledána v dobrém zdravotním stavu a jsou schopna přepravy do místa určení.

 • Maradová J.
  2009-02-06 07:48:11
  80.95.254.1
  Dobrý den mám dvouletou fenku ang. kokršpaněla. V říjnu 08 v den svých 2. narozenin dostala první epileptický záchvat, další následovaly 2 x po měsíci. Léčena je Pheamaletenem 2-0-2 a od 9. prosince k naší velké radosti bez záchvatů. Problém ale máme s tím, že od října loňského roku začala kulhat na pravou přední nožičku. Je to taková zvláštní reakce, běhá, dovádí, potom se na chviličku zastaví, pokrčí přední nožičku a jakoby se přikrčí a běží dál. Vše to trvá jen malou chviličku, ale při delší zátěži (procházkách) se to opakuje. Minulý týden jsem v noci nespala a všimla jsem si, že když se zvedá, nebo obrací v pelíšku praská jí v nožičce. Je to takový zvonivý zvuk. Prosím poradíte mi ??? Je to nepostradatelný společník mého beznohého manžela a moc ji chceme pomoci. Děkuji Jana M.

  Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

  Dobrý den,

  doporučuji co nejdříve navštívit specializované pracoviště-ortopedie, neurologie, kde po vyšetření mohou stanovit přesnou diagnózu. Může se jednat jak o problém ortopedický, tak i neurologický. Rovněž Vám doporučuji informovat ošetřujícího veterinárního lékaře o celkovém onemocnění a jeho léčbě.

 
Komora veterinárních lékařů České republiky