Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Zvolená kategorie: Psi
Zobrazit všechny kategorie

Zobrazuji stranu 216 z 220 (záznamy 1076 až 1080 z celkových 1100)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

 • Renáta
  2009-01-28 13:33:22
  82.117.130.2
  Dobrý den, ráda bych se zeptala. Dovezli jsme si ze zahraničí štěně, které má čip. Rádi bychom ho zaregistrovali do centra evidence čipových psů. Na koho bychom se mohli v Ostravě obrátit. Děkuji za informaci.

  Odpovídající: Sylva Skálová

  Dobrý den,

  pokud se týká evidence čipovaných zvířat je možné se obrátit na některý subjekt, který se touto činností zabývá.

  Mohu poradit např. www.czpetnet.cz nebo www.identifikace.cz. (v rámci  ČR jich ale určitě existuje víc)

  KVL ČR má ve své kompetenci pouze registraci zvířat, kterým byl vydán také pas. Pokud by se tak stalo, provede registraci veterinární lékař, který pas vydal.

  S pozdravem

  Sylva Skálová
  sekretariát KVL ČR
 • Marie
  2009-01-27 13:31:02
  90.178.88.67
  Poradíte mi, do kterého registru mám nechat zaregistrovat svého psa? Chci jej nechat očipovat a prý je registrů více. Děkuji.

  Odpovídající: Sylva Skálová

  Dobrý den,

  v rámci  ČR existuje víc subjektů, které se zabývají registrací čipovaných zvířat.

  Mohu poradit např. www.czpetnet.cz nebo www.identifikace.cz
  KVL ČR má ve své kompetenci pouze registraci zvířat, kterým byl vydán také pas. Pokud by se tak stalo, provede registraci veterinární lékař, který pas vydal.

  S pozdravem

  Sylva Skálová
  sekretariát KVL ČR
 • Romana
  2009-01-26 19:07:41
  85.13.88.61
  Dobrý večer, po dlouhém hledání na internetu jsem narazila na Vaše stránky a ráda bych Vás požádala o radu. Máme doma 10ti letého Leonbergera, který během posledních 14 dnů začíná mít velké problémy se zadní částí těla, zadní nohy mu přestávají sloužit, rozjíždí se, jeho stabilita na ty zadní nohy není úplně v pořádku. Problémy byly znát delší dobu, ale během krátké doby se to opravdu dost zhoršilo. Jinak jeho stav je výborný. Prosím Vás o radu či pomoc, co bysme mohli pro něho udělat. Děkuji Vám za odpověď.

  Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

  Dobrý den,

  v každém případě navštivte veterinárního lékaře. Dle Vašeho popisu by se mohlo jednat o nějaké neurologické onemocnění, např.  degenerativní onemocnění míchy. V úvahu připadá i možnost problému ortopedického, např. onemocnění kyčlí.

  Zdraví
  MVDr. Ondřej Rychlík
 • Eva Vydrová
  2009-01-26 12:48:12
  85.132.183.75
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat ohledně naší čivavy. Pejskovi je 11 let a z ničeho nic přestal chodit na zadní nožičky, když jsme ho zvedli, tak třeba popošel pár kroků, ale zase upadl, teď už leží tak přes týden. Na záchod mu musíme pomáhat máčknutím na bříško. Jinak žere normálně i reaguje jako dřív, jen se nezvedne. U veterináře jsme již byli, vzhledem k tomu, že měl teplotu, tak mu neustále píchali nějaké injekce až na požádání nám ho zrentgenovali a údajně má mít špatné 3 plotýnky. Snímek jsme poslali do Budějovic a tam nám řekli, že diagnóza plotýnek je divná vzhledem k té teplotě a že by mohlo jít o virovou nákazu. Prosím napište mi jaký názor na to máte vy. Chápu, že je to těžké, když zvíře nevidíte, ale každá rada dobrá. Popřípadě pokud by šlo opravdu o virovou nákazu, jaký přípravek byste doporučil. Předem velice děkuji za odpověď, s pozdravem Eva Vydrová.

  Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

  Dobrý den,

  vzhledem k tomu, že se může u Vaší fenky jednat o vážnější onemocnění, doporučuji se neprodleně obrátit na specializované pracoviště, které  může potvrdit nebo vyloučit neurologické onemocnění. Doporučuji webové portály veter. pracovišť s popisem jejich specializace a vybavení.

 • Lucie
  2009-01-25 22:15:56
  78.102.253.211
  Dobrý den, koupila jsem si fenu Border colie s PP. Štěně - fena je z 10 štěňat. Když jsme si jí dovezli domů, všimli jsme si velmi častého pití vody a následně ukapávání, které se střídalo s počuráváním. Vyšetření moči nic neprokázalo, tak bylo feně uděláno sono kde se ukázalo, že asi jde o ektopický ureter. Kontrastní vyšetření to potvrdilo. Fena má pravou močovou trubici napojenou za svěrač a levou na rozhraní svěrače. Pravá trubice jí byla úspěšně operována a to posunuta dále od svěrače. Endoskopické vyšetření ukázalo, že nyní pravá moč. trubice ústí do moč. měchýře a plní správnou funkci. Fena se ale stále pomočuje. Byl jí nasazen sirup Propalin, ten ale nezabral. Nyní jí byl podán Incurin. Ten ale bohužel taky nezabral. Zřejmě to vypadá, že podstoupí operaci levé moč. trubice. Je možné, že ani to nezabere a fena se bude nadále pomočovat? Existuje ještě nějaká metoda jak problém vyřešit. A je prosím tato vada dědičná? Pokud není myslíte, že je vhodné použít fenu k chovu? Dali by se udělat genetické testy zda je či není vada přenosná na potomky? Kde by se testy daly udělat? Fena má kvalitní rodiče a ani u jednoho majitelé nic nezaznamenali. Velmi Vám děkuji za odpověď. L.

  Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

  Dobrý den,

  po operaci - vyústění močovodu do močového měchýře je možné důvodně předpokládat, že problém ustane. Je-li sám svěrač funkční. Stoprocentně Vám však nemůže úspěch zaručit nikdo, neboť v některých případech se při hojení ektopický ureter opět otevře.Doporučuji Vám řídit se pokyny pracoviště, které problém řeší. Zdaleka ne každé pracoviště je schopno exakně diagnostikovat ektopický ureter.

  Na dětičně podmíněné onemocnění se usuzuje, není mně však známo, že by to bylo zcela prokázáno a nalezen gen, který je za toto onemocnění zodpovědný. Je velmi pravděpodobné, že žádný takový gen ani neexistuje a genetická podmíněnost, či lépe, vloha je dána kombinacemi mnoha genů. Téměř jistě se však jedná o onemocnění vrozené. Osobně se domnívám, že i v případech, kdy majitelé uvádějí močovou inkontinenci ne od samotného narození, byla tam. Pouze si majitel, stará-li se fena o štěně dobře, problému nevšiml.

  S pozdravem
  MVDr. Ondřej Rychlík
 
Komora veterinárních lékařů České republiky