Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Zvolená kategorie: Psi
Zobrazit všechny kategorie

Zobrazuji stranu 219 z 220 (záznamy 1091 až 1095 z celkových 1100)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

 • Alena Kazimirová
  2008-12-03 11:19:20
  89.24.30.70

  Dobrý den, dne 15.11.2008 jsem si zakoupila čipovaného labradorského retrívra. Sepsala jsem kupní smlouvu s původní majitelkou. Na e-mailovou adresu "czpetnet@czpetnet.cz" jsem e-mailem nahlásila potřebné údaje. Asi po týdnu mi volala paní, že již telefonem mluvila s původní majitelkou a že o změně v registraci mi dá zprávu. Uplynuly další 2 týdny a není žádná odezva. Na urgence z czpetnet.cz nedostávám žádné odpovědi. Jsou nějaká pravidla, nebo ne? Změny v údajích registrace čipovaného psa se nemohu domoci. Prosím poraďte. Děkuji a zatím Vás zdraví Alena Kazimirová.


  Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík, MVDr. Milan Snášil

  Dobrý den,

  bohužel v současné době existuje v ČR více registrů, pracujících jako soukromé subjekty. Proto Vám doporučuji zanést přes veterinárního lékaře Vašeho LR do národního registru Komory veterinárních lékařů ČR. Váš pes může však být registrován i na Vašem stávajícím registru, kde bych doporučil zaslat doporučený dopis s požadavkem přeregistrace.

  Zdraví Dr. Snášil

  Dobrý den,

  registrace čipů (na rozdíl od registrace tzv. Petpasů) provádějí v ČR soukromoprávní, navzájem si konkurující, subjekty. Pokud máte nějakou stížnost, musíte se obrátit na majitele "czpetnet.cz", případně pak na soud podle občanského zákoníku.

  Zdraví
  MVDr. Ondřej Rychlík

 • Lucie
  2008-11-21 13:21:34
  90.177.184.241
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat co je to DKK?

  Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík, MVDr. Milan Snášil

  Dobrý den,

  zkratka DKK se používá pro označení dysplazie kyčelních kloubů. A to ve většině případů v souvislosti s vyhodnocováním této dědičně podmíněné vývojové vady u psů a se zápisy stupně DKK do průkazu původu. Můžete se v této souvislosti rovněž setkat se zkratkou HD (ang. Hip dysplasia).

  Zdraví Dr. Snášil

 • Kolářová
  2008-11-21 11:34:04
  87.249.147.168

  Dobrý den, mám 6ti měsíční štěně zlatého retrívra. Na dolním pysku se mu objevil útvar, něco jako mateřské znaménko, růžové barvy, velikosti pětikoruny, evidentně ho to nebolí. Myslela jsem si, že se spálil o kamna u kterých stále sedí, ale normálně mu na tom rostou chlupy. Prosím o radu, co by to mohlo asi být. Děkuji Kolářová Petra


  Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík, MVDr. Milan Snášil

  Dobrý den,

  pravděpodobně se může jednat o tzv. virovou papilomatózu, jde o nezhoubné onemocnění kůže a sliznic mladých psů většinou virového původu. Doporučuji však návštěvu veterinárního lékaře, který stanoví přesnou dg. a léčbu.

  Zdraví Dr. Snášil

  Dobrý den,

  ve Vašem případě by se mohlo jednat o poměrně velké množství různých diagnóz. Doručuji Vám, obrátit se na veterinární pracoviště, které se specializuje na kožní onemocnění malých zvířat.

  S pozdravem
  MVDr. Ondřej Rychlík

 • alena Rodrová
  2008-11-11 22:18:56
  85.207.234.83

  Mám psa kokršpaněla. Prosím o radu ohledně čištění uší - prevence. Děkuji Rodrová


  Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík, MVDr. Milan Snášil

  Dobrý den,

  u plemene kokršpaněl doporučuji pravidelnou preventivní péči o zevní zvukovody, stejně tak o vnitřní ploch boltců. Specifická velikost , osrstění a morfologická konfigurace zevních zvukovodů způsobují nadměrný výskyt zánětu zevního zvukovodu a vnitřního boltce u tohoto plemene. Preventivní péče spočívá v pravidelném vyplachování zvukovodu speciálními přípravky na čištění zvukovodů, které napomáhají rozpouštění ušního mazu a působí protizánětlivě. Čištění se provádí cca 1 x týdně dle individuální potřeby. Dále doporučuji úpravu délky srsti na vnitřní straně ušního boltce na co nejkratší, pokud se nejedná o výstavního jedince.

  S pozdravem Dr. Snášil

 • jan maliska
  2008-11-10 22:16:18
  88.102.94.176

  Dobrý den, mám pejska starého pět měsíců. Asi před měsícem mu začalo smrdět z tlamičky. Dá se s tím něco dělat?


  Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík, MVDr. Milan Snášil

  Dobrý den,

  výrazný zápach z dutiny ústní může mít více příčin, proto doporučuji návštěvu veterinárního lékaře, který vyšetří dutinu ústní a rozliší původ zápachu (může pocházet i z trávicího ústrojí).

  Zdraví Dr. Snášil

 
Komora veterinárních lékařů České republiky