Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Zvolená kategorie: Psi
Zobrazit všechny kategorie

Zobrazuji stranu 3 z 220 (záznamy 11 až 15 z celkových 1100)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

 • Jelena Stepankova
  2017-09-27 23:23:10
  46.167.198.13

  Dobrý večer. Prosím o radu jak postupovat s čipovaným psem když uhyne. Musíme odvážet uhynulého psa k veterináři že by čip vyndal? Děkuji za odpověď. 


  Odpovídající: MVDr. Martin Grym

  Dobrý den,

  čip není nutné a často ani technicky možné při úhynu psa odstraňovat.

  MVDr. Martin Grym

 • Vratislav
  2017-08-30 20:36:56
  91.192.35.244

  Dobrý den, je veterinář po operačním zákroku při předání zvířete předat i propouštěcí zprávu s popisem provedeného zákroku?


  Odpovídající: MVDr. Martin Grym

  V žádném právním předpisu není zakotvena povinnost veterinárního lékaře předat písemně zprávu o provedeném operačním zákroku chovateli. Je ale dobrým zvykem, že na požádání chovatele je tato zpráva vydána, resp. není ve většině případů důvod, proč by vydána být neměla.  Veterinární lékař je nicméně povinen vydat chovateli platební výměr s výčtem účtovaných položek.

  MVDr. Martin Grym

 • Gabriela Chnúriková
  2017-07-13 18:38:44
  178.22.115.110

  Dobrý den, prosila bych o radu. Mám 3,5 ročního yorka a od března má zvýšené jaterní enzymy a to konkrétně ALT. Při prvním odběru mu byla zjištěná hodnota 4,7. Lékař nasadil ostropestřec - ALAVIS SAMMY a hodnota klesla po dvou měsících na 3. Preventivně jsme dostali ještě jedno balení Alavisu, jenže po dalším odběru se hodnota opět zvedla na 6. Byl proveden i krevní obraz, ale tam vše ok. Pejsek běhá, skáče, žere, je akční a není na něm nic zvláštního. Veterinu jsme v březnu vyhledali z důvodu, že se mi pejsek "vyvrátil" na záda a chvíli to vypadalo, že nedýchá. Byl proveden RTG, EKG a kromě ALT bylo vše OK. O co by se mohlo jednat? Mám o pejska velký strach. Děkuji za odpověď. Chnúriková


  Odpovídající: Nepřidělen

  Dobrý den,

  pokud si přečtete záhlaví této poradny, zjistíte, že na váš dotaz nemůže nikdo odpovědět.

  Bronislav Kozák
  administrátor
   

 • Jana
  2017-03-25 19:25:42
  90.178.169.20
  Dobrý den, máme 8 ročního pitbulla a včera se mu na hrudníku a nad penisem objevili takové tvrdé pupínky nevíte co by to mohlo být? Poslala bych fotku ale nenašla jsem nic kde by to šlo prosím o radu Děkuji

  Odpovídající: MVDr. Milan Holý

  Dobrý den. Váš dotaz vyžaduje provedení dermatologického vyšetření Vašeho pejska. Na základě tohoto vyšetření je možné stanovit diagnózu a následně terapii. Kontaktujte, prosím, svého veterinárního lékaře a se svým pejskem ho navštivte.

 • Jana nemcova
  2017-03-11 21:50:20
  94.193.58.162

  Dobrý den, žijeme v UK kde se neočkuje vzteklina. Vzhledem k tomu, že jsme s fenkou cestovali do Čech muselo jsme nechat očkovat a měla obrovskou reakcí a bojíme se očkování znovu opakovat. S pravděpodobnosti se budeme stěhovat do Čech kde je jak chápu vakcinace povinná? Je možnost jen sledovat hladinu protilátek Titer testem a neočkovat pokud nebude potřeba? S diky


  Odpovídající: MVDr. Milan Holý

  Dobrý den. Ohledně podmínek pro cestování se zvířaty kontaktujte Státní veterinární správu odbor dovozu. V rámci ČR se jako residenti můžete na základě aktuální nákazové situace nastavit pro Vaše zvíře individuální vakcinační schéma s Vaším ošetřujícím vet. Lékařem v ČR.

  S pozdravem MVDr. Milan Holý

 
Komora veterinárních lékařů České republiky