Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Zvolená kategorie: Psi
Zobrazit všechny kategorie

Zobrazuji stranu 6 z 220 (záznamy 26 až 30 z celkových 1100)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

 • IVA
  2016-07-20 22:27:14
  95.85.240.188
  Chtěla bych se zeptat zda když se vydá pas zvířete psa musí být pes i též očipovaný, děkuji

  Odpovídající: MVDr. Martin Grym

  Dobrý den,

  pro vydání pasu musí být pes označen, a to buďto čipováním (nejčastěji) nebo tetováním, pokud bylo tetování provedeno před datem 3. 7. 2011. Tetování není jakožto označení psa akceptováno v Chorvatsku.

  S pozdravem,

  MVDr. Martin Grym

 • Ludmila Crhová
  2016-05-12 11:14:53
  89.24.137.137
  Dobrý den. Mám roční fenku FB, která má částečně ochrnuté zadní nohy. Její stav se zhoršuje. Prosím o kontakt na: Klub posuzovatelů dědičných a vrozených vad, popřípadě informaci, zda tento klub posoudí zda se jedná o dědičnou vadu. Děkuji, s přáním příjemného dne, L. Crhová

  Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

  Dobrý den,

  klub posuzovatelů ortopedických dědičných vad posuzuje pouze rentgenogramy na dysplazii kyčelních a loketních kloubů podle doporučení FCI.

  Zdraví
  MVDr. Milan Snášil, CSc.

 • Alena Ducháčová
  2016-04-08 10:16:14
  193.138.153.5
  Dobrý den, náš pes si rozkousal nohu a tekla mu krev, bylo už po 6. hodině a náš veterinář nás odkázal na pohotovost. Zavolala jsem tam, lékař mě málem odbyl, že celý den pracoval a jestli chci přijet, zaplatím mu za to 600 Kč a to člověk na pohotovosti platí 90 Kč. Zeptám se, zda jednal správně. Možná by měl změnit povolání, když ho to tak zatěžuje. Děkuji za odpověď. Ducháčová

  Odpovídající: MVDr. Martin Grym

  Vážená paní Ducháčková,

  pokud jste byla s jednáním pohotovostního lékaře nespokojená, doporučuji to sdělit Vašemu veterinárnímu lékaři, který Vám ho doporučil, a který z toho může vyvodit nějaké důsledky pro jejich další spolupráci.

  Co se týče pohotovostních poplatků, tak ty jsou individuální podle konkrétního pohotovostního pracoviště, nicméně vždy průměrně v řádech stokorun. Částku nelze srovnávat s humánní sférou, protože tam je hlavním zdrojem platby za pohotovostní ošetření zdravotní pojištění.

  S pozdravem,
  MVDr. Martin Grym
 • Lucie
  2016-04-02 23:23:48
  212.4.131.238
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat na problematiku psích dárců krve a legislativní úpravy na toto téma. Jedna paní měla nápad vytvořit databázi psích dárců krve s tím, že by se vytvořil seznam pejsků a informace o nich, kteří by eventuálně mohli darovat krev. Seznam by byl dobrovolný a tvořen pouze těmi majiteli psů, kteří by souhlasili poskytnout krev svého psa. Tento seznam by byl veřejně dostupný např. na internetových stránkách. Majitel psa, který by akutně potřeboval od psího dárce krev, by si vyhledal podle svého bydliště ze seznamu pejska, který by mohl darovat krev a zkontaktoval by ho. Společně by zajeli k veterináři a provedlo by se darování krve, které by díky rychlosti mohlo zachránit spoustu psích životů. A teď k otázce: je toto legislativně v pořádku? Veterinární kliniky začaly té paní, která tento nápad dostala, vyhrožovat právní cestou. Kliniky tvrdí, že podle zákona takovýto seznam nelze vytvořit a zveřejnit a tento čin je protizákonný. Děkuji moc za odpověď.

  Odpovídající: MVDr. Martin Grym

  Vážená paní Křivánková,

  Váš dotaz by měl spíše směřovat na právníka, nicméně pokud si od každého jednotlivého chovatele dárcovského psa vyžádáte souhlas s uveřejněním v seznamu, nejde podle mého mínění o porušení zákona na ochranu osobních údajů a Vy tento seznam uveřejnit můžete.

  S pozdravem,
  MVDr. Martin Grym
 • nováková
  2016-03-28 20:55:29
  46.13.202.26
  Prosím o informaci ohledně slepoty u psa. Mám 11 letou fenku pudl toy, která má pravděpodobně šedý zákal. Slyšela jsem, že se do oka vpíchnou steroidy. Je to pravda? Dělá se to? A pomůže to? Nebo jak jí jinak pomoci? Děkuji.

  Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

  Dobrý den,

  dovoluji si vás odkázat na některého z očních specialistů - viz https://www.vetkom.cz/ordinations/dvo - ten stav posoudí a případně vám navrhne řešení.

  MVDr. Lubomír Hošek
 
Komora veterinárních lékařů České republiky