Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Zvolená kategorie: Psi
Zobrazit všechny kategorie

Zobrazuji stranu 7 z 220 (záznamy 31 až 35 z celkových 1100)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

 • Jindřich
  2016-03-07 19:49:56
  85.207.89.193
  Dobrý den, rád bych se zeptal, zda mám nárok na kopii zdravotní dokumentaci svého psa (např. výsledky krevních testů)? Pejsek nám onemocněl, krevní testy a léčba stojí poměrně dost peněz a rád bych ji konzultoval s dalším veterinářem. Děkuji za odpověď.

  Odpovídající: MVDr. Martin Grym

  Dobrý den,

  žádná právní norma tento nárok neupravuje, nicméně neexistuje důvod, proč by Vám veterinární lékař neměl na požádání neposkytnout výsledky vyšetření krve alespoň k opsání či ofocení.

  S pozdravem,

  MVDr. Martin Grym
 • Kristina Wurstová
  2016-03-01 18:26:27
  90.182.60.69
  Dobrý den, jsme nezisková organizace, která pomáhá psům v nouzi. Po přijetí psa do naší péče mu poskytujeme veterinární péči a také je necháváme čipovat. Čipy nakupujeme přes internet, aplikaci provádí již samotný veterinář, my následně čip registrujeme v Národním registru zvířat. Tento postup praktikujeme už skoro rok. Před pár dny nám volal rozčilený veterinární lékař, jak si můžeme dovolit používat čipy, které nakupujeme kdoví kde. Můj dotaz - je nějaký seznam schválených druhů nebo typů čipů? Prý nejsou některé značky čipů dohledatelné např. v zahraničí, i když jsou u nás registrované. Děkuji

  Odpovídající: MVDr. Martin Grym

  Vážená paní Wurstová,

  jestliže čip splňuje dvě ISO-normy (ISO 11784 a 11785), pak je technicky v pořádku a měl by být kompatibilní s čtečkou čipů kdekoli v Evropě. Údaj o splnění těchto dvou ISO-norem je uveden na originálním balení čipu.

  Je pravdou, že kvalita čipů může být rozdílná (přestože všechny splňují ISO-normy). Ve Vašem případě je otázkou, kdo ručí chovateli zvířete za to, že čip bude funkční. Standardně je to tak, že veterinární lékař čipy sám nakoupí a aplikuje, a je tímto vůči chovateli "garantem" správné funkčnosti čipu. Jestliže je ale veterinární lékař nucen aplikovat čipy, které jste nakoupili Vy, mělo by pak být ve smlouvě mezi Vaší organizací a chovatelem uvedeno, že za funkčnost čipu ručí Vaše organizace.

  Jestliže je čip psa (registrovaného v ČR) v zahraničí přečten a není v tamějších databázích dohledatelný, není to problém čipu, ale samotných registrů, které nejsou vzájemně mezi členskými státy EU propojeny. Určitým řešením je používat čipy, které mají před číslem zkratku CZE, z čehož je patrné, že jde o psa z ČR, resp. psa načipovaného českým čipem.

  S pozdravem,
  MVDr. Martin Grym
 • Veselá Romana
  2016-02-23 18:02:36
  2a00:1028:9941:
  Dobrý den, mám dotaz ohledně vyřízení odvolání DKK. Do jaké doby od podání by mělo být toto vyřízeno? Děkuji

  Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

  Dobrý den,

  lhůta není pevně stanovena, závisí na složitosti jednotlivého případu. Některé komlikované případy vyžadují součinnost a vyjádření více subjektů.

  Zdraví

  MVDr. Milan Snášil, CSc.

 • Vera Novakova
  2016-01-25 16:07:07
  185.73.100.33
  Potřebuji zjistit, který veterinář mi může udělat vyšetření pately.Vyšetření potřebuji k provedení bonitace. Jsem z okresu Sokolov a potřebuji co bude nejblíž. Děkuji Novákova

  Odpovídající: Nepřidělen

  Dobrý den,
  seznam posuzovatelů najdete zde:
  https://www.vetkom.cz/ordinations/patela

  Bronislav Kozák
  administrátor
   

 • Renata Melounková
  2016-01-18 10:17:07
  90.179.198.46
  Dobrý den, prosím o radu. V sobotu 23.1. si přivezu 3 měsíční štěňátko bernského salašnického psa. Štěňátko váží 13 kg. Máme doma kotec se zděnou boudou. Prosím o radu, zda může být štěňátko již celodenně venku, i v tomto počasí. Moc Vám děkuji za Vaši odpověď. Melounková

  Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

  Vážená paní Melounková,

  Bernský salašnický pes je typicky horské a venkovní plemeno, které venku trpí jen za našeho horkého léta. Přesto je zásadní, aby štěně především pokračovalo v tom, jak žilo dosud, plus je nutno vzít na zřetel, že chumel štěňat spolu s fenou se zahřejí jinak, než samotné štěně ve studené boudě. Především používejte zdravý rozum – pokud v noci poklesnou teploty pod nulu, asi bych doporučil, aby spávalo někde, kde bude kolem 10 stupňů nad nulou. Samotná zděná bouda izoluje minimálně, lepší je přidat izolaci s hliníkovou folií, lépe koncentruje teplo a i v létě poskytne chládek.

  MVDr. Lubomír Hošek
 
Komora veterinárních lékařů České republiky