Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Zvolená kategorie: Psi
Zobrazit všechny kategorie

Zobrazuji stranu 8 z 220 (záznamy 36 až 40 z celkových 1100)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

 • Fredy
  2015-12-14 12:50:27
  46.227.171.253
  Dobrý den. Prosím o radu .Mám 14 letého jezevčíka. Poslední rok stále čuchá a to tak velmi že na procházce nezdvihne hlavu nahoru. Má velmi ošoupané ušní chrupavky teče mu někdy u krev. Na veterině mu řekl že jezevčíci to dělají. Jediná možnost kus chrupavky uříznout a zašít ale k jeho věku prý nedoporučuje uspání. Tak každý večer uši čistím dezinfikuji a natírám Hypermanganem ale nepomáhá to chvíli máme strup ten upadne a stále dokola. Budu velmi vděčná za odpověď. Děkuji a přejí pěkný den

  Odpovídající: MVDr. Katka Sviták Novozámská

  Vážená paní Renato,

  popisujete problémy s "chrupavkou", pravděpodobně máte na mysli okraje ušního boltce . Problémy s nehojícími se okraji ušního boltce samozřejmě " čuchání" zhoršuje, ale není prvotní příčinou vzniku problému. Příčina tohoto vleklého problému bývá často i autoimunitní, proto je vhodné kombinovat antibakterální léčbu s kortikoidy. Ale řešení tohoto problému patří do rukou veterinárního lékaře.

  Zdraví
  MVDr. Katka Sviták Novozámská
 • Renata Melounková
  2015-12-10 11:10:57
  90.179.198.46
  Dobrý den, mám 8-letého bernského salašnického psa a přes noc nám přestal vidět. Má prý rozsáhlý zánět v obou očích. Moc nejí i málo pije. Dáváme kapky na oční tlak a druhé něco jako antibiotika. Prosím může se stát, že i když se zánět vyléčí, pejsek nebude vidět? Léčíme ho takto 14 dní a zatím žádná změna k lepšímu. Moc Vám děkuji za odpověď.

  Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

  Dobrý den,

  bohužel ve vaší informaci zaznívá několik, možná i rozporuplných informací.  Možná se jedná v jednom oku o glaukom, což je velmi závažné onemocnění a je potřeba řešit velmi razantně, v druhém oku se může jednat buď o povrchový zánět ( ten by ale mohl na uvedenou léčbu už reagovat) a nebo o hluboký zánět celého oka, kde by opět byla potřeba razantní léčba. Navíc se vůbec nemusí jednat o lokální problémy u jednotlivých očí, ale o celkové interní onemocnění s komplikujícími projevy na očích. Bohužel jste v situaci, kdy je s vaším ošetřujícím lékařem potřeba vyhledejte jak specialistu - oftalmologa, tak internistu, aby mohla být stanovena exaktní diagnóza a zahájena adekvátní léčba.

  MVDr. Lubomír Hošek
 • Katarína Brožová
  2015-11-21 15:37:52
  193.86.173.202
  Dobrý den, ráda bych se zeptala na zlomenou nohy u psa. Mám 2 letou fenku Yorka. Seskočila z gauče a má na dvakrát zlomenou nohu na horní části zadní nohy. Nožičku víceméně tahá za sebou. Prosím jaká by byla cena za operaci? A v jakém časovém intervalu bych mohla přijet? Děkuji za odpověď.

  Odpovídající: Nepřidělen

  Dobrý den,

  pokud si přečtete záhlaví této poradny, tak zjistíte, že váš dotaz nemůže nikdo odpovědět.

  Bronislav Kozák
  administrátor
 • Milan
  2015-11-20 01:57:21
  95.85.240.122
  Dobrý den, jak se řeší veterinární ošetření u nalezeného zraněného zvířete s neznámým majitelem? Musí ho nejbližší veterinář urgentně ošetřit za všech okolností? Kdo zaplatí výkon, případně hospitalizaci a případně rehabilitaci? Existuje na tyto případy nějaké fond pod veterinární komorou? Prosím o odpověď i do emailu. děkuji

  Odpovídající: MVDr. Martin Grym

  Vážený pane,

  jestliže jde o psa či kočku, lze ho dopravit do městského útulku či přivolat odchytovou službu Městské policie. Veterinární lékař může dle veterinárního zákona odmítnout poskytnutí první pomoci zvířeti pouze v případech, že by byl ohrožen jeho život či zdraví. Pokud se podaří zvíře „ztotožnit“ (pomocí čipu, lyssetky, apod.), čili objevit majitele, pak jsou další úkony na něm. V případech, kdy se toto nepovede a zvíře potřebuje další ošetření, hledá se většinou alternativní zdroj financování (pořádají se sbírky, čerpají se peníze z různých ochranářských fondů, apod.). Komora pro tyto účely žádný fond nevede.

  S pozdravem,

  MVDr. Martin Grym
 • Věra
  2015-11-19 17:12:19
  212.158.155.86
  Dobrý den, moc prosím o radu. Naše 13-létá fenka kokršpaněla při spánku hodně chrápala, byla stále unavená, těžce dýchala, měla diagnostikováno podle RTG zvětšené srdce a zavodněné plíce. Bere Enap 1/2-0-1/2 a Furon 1-0-1, nejdříve se zdálo, že se jí ulevilo, ale pro změnu teď zase stále frká a má u nosu stále kapku jakoby byla nachlazená. V noci mezi 2-4 hod. se s ní stále budíme, protože frká silněji a stále přechází z místa na místo. Bylo nám řečeno, že je to normální, ale mě se to nelíbí. Nechci aby se trápila. Mám dál řešit nebo se opravdu smířit se stávajícím stavem? Děkuji

  Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

  Vážená slečno Mikešová,

  Vámi popisovaný stav jsou léčené příznaky, nikoli diagnóza. Poraďte se se svým lékařem o důkladné diagnostice srdečního či respiračního onemocnění, případně ho požádejte o odeslání ke specialistovi – kardiologovi, asi bude nutno i velmi důkladně překontrolovat horní dýchací cesty včetně nosu. Většinu kardiálních onemocnění stárnoucích psů lze dobře kontrolovat medikamenty a je potřeba trpělivého hledání nejvhodnější léčby. Není nutno rezignovat na pouze částečné zlepšení, každý pacient potřebuje najít optimální dávkování léků, počítejte také, že to nějaký týden potrvá.

  MVDr. Lubomír Hošek

 
Komora veterinárních lékařů České republiky