Komora veterinárních lékařů České republiky

Poradna

Podkategorie:
PsiKočkyDomácí zvířataOstatní zvířataKoněPtáciHlodavciExotická zvířataPrasataostatní

Zobrazuji stranu 1 z 461 (záznamy 1 až 5 z celkových 2301)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

 • Martina Kalenská
  2018-11-11 17:59:13
  2a00:1028:96c7:c7c6:f43a:959f:db07:655b

  Dobrý den, chtěla bych poprosit ohledně zálomku na ocásku našeho kocourka. Je ze čtyř koťátek a zálomek se objevil pouze u něj. Má ho téměř na konci ocásku, asi tak necelý centimetr od špičky. Jinak má ocásek normálně stavěný, bez zakřivení. Kocourek půjde na kastraci, tak se rozhodujeme, zda bychom mu zálomek nenechali rovnou odstranit. Je to vhodné? Děkuji. Kalenská


  Odpovídající: MVDr. Mgr. Kateřina Horáčková

  Dobrý den,
  zálomek není nutné odstraňovat, kočce nijak nepřekáží a ze zdravotního hlediska k tomu není důvod.

  S pozdravem

  MVDr. Mgr. Kateřina Horáčková, MANZCVS (Feline Medicine)

 • Jana
  2018-11-11 09:39:38
  5.146.136.240

  Dobrý den, příští rok stěhujeme koně ze SRN do ČR natrvalo. Můžete mi, prosím, sdělit, jaké formality (kromě běžného očkování) musíme splnit? Děkuji S pozdravem Jana D.


  Odpovídající: MVDr. Karel Daniel

  Tento dotaz je třeba směrovat na Odbor zdraví a ochrany zvířat místně příslušné Krajské veterinární správy v ČR.
   
  MVDr. K. Daniel
 • Bety Zlámalová
  2018-11-10 18:39:55
  31.30.48.176

  U našeho 7 letého kocoura, který má chronické selhání ledvin již téměř rok. Po zhoršení stavu (zánět dásní a moč. měchýře) mu byl v ordinaci po stresové situaci (odvoz na vyšetření) naměřen zvýšený cukr v krvi (8). Může kocourkovi podání inzulínu uškodit, pokud by zvýšený cukr v krvi nebyl z důvodu cukrovky? A navíc odmítá všechny diety. A nejí i 4 i více dní, dokud nedostane jeho oblíbené jídlo syrové kuřecí maso. Děkuji za odpověď


  Odpovídající: MVDr. Mgr. Kateřina Horáčková

  Dobrý den,

  z jedné hodnoty glykémie rozhodně nelze diagnostikovat cukrovku. Podání inzulinu může v takovém případě velmi výrazně ublížit. Doporučuji konzultovat stav Vašeho kocourka na pracovišti, které je zaměřené na kočičí pacienty.

  S pozdravem

  MVDr. Mgr. Kateřina Horáčková, MANZCVS (Feline Medicine)

 • Helena Sehling
  2018-11-10 18:30:33
  31.30.48.176

  Dobrý den, máme 8 letou kočku. Již tak 3 roky tak 2x až 3x do roka přestane jíst a pít a zvrací a chová se poplašeně a velice mazlivě. Může se jednat o hormonální poruchu? Vyšetřena byla celkově a je prý v pořádku. Děkuji


  Odpovídající: MVDr. Mgr. Kateřina Horáčková

  Dobrý den,

  Vzhledem k tomu, že pod pojmem "celkové vyšetření" si prakticky lze představit cokoli, doporučuji obrátit se na pracoviště zaměřené na nemoci koček. Zvracení spolu s nechutenstvím může mít celou řadu příčin, obzvlášť u starší kočky, a bez podrobného vyšetření nelze problém specifikovat.

  S pozdravem

  MVDr. Mgr. Kateřina Horáčková, MANZCVS (Feline Medicine)

 • Simona
  2018-09-20 18:20:47
  88.101.54.208

  Dobrý den, měla bych prosbu ohledně pet pasu. Nechala jsem načipovat fenku, kde mi vystavili i pas, musela jsem ho u veterináře nechat z důvodu, že jim nešel internet. Vyzvedla jsem jej dnes a mám v něm špatně napsané jméno, chybí Chs, takže není celé jméno a v plemeni jsem měla něco napsáno, ale paní se zřejmě spletla a tak jej přelepila bílou páskou a škaredý napsala její plemeno, datum mám napsané s tečkami a ne s lomítkem. Když jsem volala, zda by bylo možné vystavit nový, paní se mi smála do telefonu a řekla, že by to trvalo a taky bych si musela zaplatit nový pas. Proč, když si platím už za službu vypadá to hrozně a ještě musím za její chyby platit znova? A to tam měla paní doktorka její žlutý očkovák, kde vše měla do puntíku. Můžete mi prosím poradit co mám dělat? Děkuji Kučerová


  Odpovídající: MVDr. Martin Grym

  Dobrý den,

  nedostatky, které popisujete, nebrání pas řádně používat a pas tímto není zneplatněn. Druhý aspekt věci je dle Vašeho názoru nedostatečná estetická úroveň či formální úroveň vyplnění pasu. V tomto případě je doporučitelné pas nepřevzít a vyžadovat nápravu. Pokud jste pas již převzala, pak se Vaše stížnost řídí reklamačním řádem a nejjednodušší postup je se s veterinárním lékařem, který pas vydával, domluvit na nápravě. Pokud by tato možnost selhala (nebo již selhala), je záležitost v kompetenci ČOI. Opět ale upozorňuji, že Vámi popisované vady pas nezneplatňují a Vy ho můžete používat.

  S pozdravem,
  MVDr. Martin Grym

 
Komora veterinárních lékařů České republiky