Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Poradna: Cena zdravotních zkoušek

 • Michaela Baumruková
  2017-10-02 11:45:05
  90.176.206.200

  Dobrý den,

  chovám stádečko koz, které jsou zařazené do kontroly užitkovosti. Povinnost takového chovatele je každoročně nechat svým zvířatům provést zdravotní zkoušky. Mohu se zeptat, jakým způsobem jsou tyto státní zakázky veterinářům propláceny? Nebo již nejsou? Za léta, co zvířata chovám, jsem za toto nikdy nic neplatila. Nyní bydlím v jiném okrese a místní veterinář si inkasoval 800 Kč (1500 s dokladem, 800 bez dokladu). Jednalo se o odběr krve 6ti kozám a jeho dojezdová vzdálenost k nám je 15km (nejel ale samozřejmě pouze cíleně sem). Nechci si stěžovat, ani nikomu škodit, jen mne zajímá, zda je tato cena adekvátní, korektní a zda panu doktorovi stát tento úkon již neproplatí?

  Jednalo se o pana doktora Michala Daňka z Jičína.

  Děkuji, s pozdravem Michaela Baumruková


  Odpovídající: MVDr. Karel Daniel

  Zdravotní zkoušky podle Metodiky kontroly zdraví na daný rok jsou odpovědností chovatele. Na provedení těchto zkoušek si chovatel objednává jednoho ze schválených soukromých veterinárních lékařů.

  Stát tyto zdravotní zkoušky nehradí, pouze na ně přispívá příspěvkem na úkony prováděné v rámci MKZ.

  Nejedná se tedy o státní zakázku jako takovou.

  Ceny za veterinární činnost prováděnou soukromými veterinárními lékaři jsou ceny smluvní, Komora veterinárních lékařů je nekontroluje, neurčuje a ve většině případů ani nekomentuje.

  MVDr. K. Daniel
 •  
Komora veterinárních lékařů České republiky