Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Poradna: Týrání psa?

 • Mareš
  2017-10-12 19:29:54
  94.112.235.33

  Dobrý večer, prosím o radu. Naši sousedé si asi tak před dvěma lety s velkou slávou pořídili kavalíra king charlese španěla do domku se zahradou. Psa měli samozřejmě uvnitř domu. Letos si paní majitelka našla nového přítele, který evidentně nesnáší psy. Od té doby je kavalírek pořád venku, na rohožce na betonových schodech, nemá ani boudu ani deku, nic. Venku mají ještě jednoho voříška, který je zvyklý být pořád venku (ten boudu má). Myslíte, že se kavalírkovi nic nestane, když byl navyklý na teplo? Děkuji.


  Odpovídající: MVDr. Martin Grym

  Kavalír king charles španěl není plemeno, které by mohlo být drženo celoročně venku, přestože v teplých obdobích roku je celodenní pobyt venku možný. Konkrétní posouzení situace - tedy zda jde či nejde v tomto případě o týrání či špatné zacházení a nevhodné podmínky pro chov, lze provést pouze místním šetřením. K tomuto je kompetentní místně příslušná Krajská veterinární správa, na kterou se doporučuji v případě pochybností obrátit.

  MVDr. Martin Grym

 •  
Komora veterinárních lékařů České republiky