Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Podkategorie:
PsiKočkyDomácí zvířataOstatní zvířataKoněPtáciHlodavciExotická zvířataPrasataostatní

Zobrazuji stranu 11 z 461 (záznamy 51 až 55 z celkových 2302)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

 • Fox
  2016-09-09 10:05:15
  185.64.40.53
  Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Cca v únoru jsme si pořídili dalšího psího člena do rodiny, máme nyní doma 3 feny. Nejstarší feně (12 let) se "utvořil" na jedné straně v tříslech otok na který když sáhnete, tak je uvnitř tvrdý. Omlouvám se, ale nevím jak to lépe popsat. Fenka na jaře hárala. Byli jsme u veterináře, ten nám řekl, že by mohlo jít o falešnou březost i kvůli štěněti co jsme si pořídili. Vytékal ji i z jednoho cecíku sekret. Jenže Já mám strach aby se spíše nejednalo o kýlu v tříslech, už to budou cca 3 měsíce a otok se vůbec nezměnil. Děkuji předem za odpověď.

  Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

  Dobrý den,

  bohužel otok v třísle většinou představuje nepříjemný problém – přes vámi zmiňovanou tříselnou kýlu, falešnou březost až po nádorové onemocnění mléčné žlázy nebo lymfatických cév. Kuriózně jsem zaznamenal i podobně vyhlížející opouzdřenou osinu.  Každopádně je to záležitost na pečlivé vyšetření a dle diagnózy i na razantní řešení.

  MVDr. Lubomír Hošek
 • Jitka
  2016-09-08 19:22:58
  194.228.164.159
  Dobrý den, mám 12 letou fenku yokširského teriéra, která mi začala po mém odchodu z domu štěkat, vykálet se na zem a ze stresu kdy pochoduje kolem dveří vše rozšlape. Prosím o radu nějakého přípravku, četla jsem o přípravku Adaptil. Co na něj říkáte? Nechci do ni zbytečně cpát léky, aby byla utlumená. Moc děkuji za odpověď

  Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

  Dobrý den,

  s největší pravděpodobností popisujete stav tzv. separační úzkosti , kdy smečkové zvíře zůstává opuštěno a samo, a snaží se zase svolat smečku zpět do houfu. Otázkou je,  co se dělo dosud a proč začal tento zlom až ve 12 letech. Zde mi chybí základní a podrobné údaje a popis situace, za které se stav vyvinul. Dále  bych doporučoval podrobné vyšetření interní a neurologické – nelze vyloučit nastupující hluchotu či ztrátu zraku. Teprve po důkladné analýze celkového zdravotního stavu lze nasadit adekvátní opatření. Přípravek Adaptil může být jedním z nich, je neškodný a psovi neublíží. Za zvážení stojí i pořízení dalšího psíka, ale zde je riziko, že tam nakonec budou štěkat psi dva.

  MVDr. Lubomír Hošek
 • Marcela
  2016-09-07 15:36:01
  83.208.60.93
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak postupovat v případě neprofesionálního přístupu veterinárního lékaře. Děkuji

  Odpovídající: Nepřidělen

  Dobrý den,

  může podat stížnost Revizní komisi KVL ČR.
  Doporučený postup při nespokojenosti s veterinárním ošetřením najdete zde:

  https://www.vetkom.cz/content/showPage/doporuceny-postup-pri-nespokojenosti-s-veterinarnim-osetrenim-58

  Bronislav Kozák
  administrátor
   

 • Jarmila Gunther
  2016-09-06 11:18:39
  194.228.32.178
  Dobrý den, již jsem bezradná náš Anglonubijský kozel do roka byl zdraví, koupily jsme pozemek a všichni jsou s ovcemi ve stádě, najednou začal skřípat zubama, hodně zhubla měl hleny jako člověk při angíně. Paní veterinářka mu nasadila antibiotika vitamíny a pohoda, ale po měsíci se to opakuje už bez hlenu, průjem, slabost, nechutenství, skřípaní zubů, Zhubl tak, že se o něj bojíme, co je mu. Děkuji

  Odpovídající: MVDr. Karel Daniel

  Na dotaz nelze odpovědět bez klinického vyšetření kozla; v případě potřeby doplněného laboratorním vyšetřením. V úvahu přichází široká škála možností od parazitární infestace přes minerální deficienci, metabolickou poruchu, a další.

  MVDr. K. Daniel
 • Hana
  2016-09-05 13:40:00
  89.203.180.131
  Dobrý den, dostal se mi do rukou Equipyr - prášek na odčervení koní, ale nikde není psáno dávkování podle hmotnosti koně, ani na internetu se nemohu dohledat. Mohli byste mi poradit s dávkováním?

  Odpovídající: MVDr. Karel Daniel

  Podle mých nejlepších informací přípravek s názvem Equipyr není v seznamu registrovaných veterinárních léčiv v České republice. A to ani národní ani centralizovanou registrací. Nelze proto k jeho použití vydávat žádná odpovědná doporučení.

  MVDr. K. Daniel

 
Komora veterinárních lékařů České republiky