Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Podkategorie:
PsiKočkyDomácí zvířataOstatní zvířataKoněPtáciHlodavciExotická zvířataPrasataostatní

Zobrazuji stranu 2 z 461 (záznamy 6 až 10 z celkových 2302)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

 • Simona
  2018-09-20 18:20:47
  88.101.54.208

  Dobrý den, měla bych prosbu ohledně pet pasu. Nechala jsem načipovat fenku, kde mi vystavili i pas, musela jsem ho u veterináře nechat z důvodu, že jim nešel internet. Vyzvedla jsem jej dnes a mám v něm špatně napsané jméno, chybí Chs, takže není celé jméno a v plemeni jsem měla něco napsáno, ale paní se zřejmě spletla a tak jej přelepila bílou páskou a škaredý napsala její plemeno, datum mám napsané s tečkami a ne s lomítkem. Když jsem volala, zda by bylo možné vystavit nový, paní se mi smála do telefonu a řekla, že by to trvalo a taky bych si musela zaplatit nový pas. Proč, když si platím už za službu vypadá to hrozně a ještě musím za její chyby platit znova? A to tam měla paní doktorka její žlutý očkovák, kde vše měla do puntíku. Můžete mi prosím poradit co mám dělat? Děkuji Kučerová


  Odpovídající: MVDr. Martin Grym

  Dobrý den,

  nedostatky, které popisujete, nebrání pas řádně používat a pas tímto není zneplatněn. Druhý aspekt věci je dle Vašeho názoru nedostatečná estetická úroveň či formální úroveň vyplnění pasu. V tomto případě je doporučitelné pas nepřevzít a vyžadovat nápravu. Pokud jste pas již převzala, pak se Vaše stížnost řídí reklamačním řádem a nejjednodušší postup je se s veterinárním lékařem, který pas vydával, domluvit na nápravě. Pokud by tato možnost selhala (nebo již selhala), je záležitost v kompetenci ČOI. Opět ale upozorňuji, že Vámi popisované vady pas nezneplatňují a Vy ho můžete používat.

  S pozdravem,
  MVDr. Martin Grym

 • M.M.
  2018-09-01 22:25:49
  46.254.70.239

  Dobrý den, chtěla bych podat oficiální stížnost na veterináře a dát na něj podnět k prověření. Kam se mohu obrátit a jak mám postupovat? Děkuji za odpověď. M.M.


  Odpovídající: Nepřidělen

  Dobrý den,

  doporučený postup při nespokojenosti s veterinárním ošetřením najdete zde:

  https://www.vetkom.cz/doporuceny-postup-s-nespokojenosti-s-veterinarnim-lekarem/

  Bronislav Kozák
  administrátor

 • Mahelová
  2018-08-22 14:47:51
  37.48.49.51

  Chtěla bych se zeptat na základě čeho mi nesmí veterinář vydat rentgenové snímky mého psa které jsem si zaplatila. Jedná se o snímky na dysplazii. Veterinář se odvolává na nějaké porušení nařízení veterinární komory, nenašla jsem však nikde žádný zákon ani nařízení podle kterého nemůžu snímky nebo kopie obdržet. Děkuji.


  Odpovídající: MVDr. Martin Grym

  Vážená paní Mahelová,

  při oficiálním pořizování retgenových snímků na dysplazii KK se veterinární lékař musí řídit Vnitřním předpisem KVL ČR Komory veterinárních lékařů o postupu při posuzování dysplazie kyčelních kloubů u psů, kde je postup jasně stanoven. Pokud je zhotovitel snímku a posuzovatel snímku jedna a tatáž osoba, pak tento veterinární lékař snímek vyhodnotí a výsledek pošle chovatelskému klubu. Pokud zhotovitel není posuzovatelem, musí snímek poslat posuzovateli k oficiálnímu vyhodnocení. Jestliže se chovatel s veterinárním lékařem předem nedohodne, že bude chtít kopii snímku pro své vlastní účely, není následně veterinární lékař povinen tyto snímky chovateli vydávat a ani tak činit nesmí.

  MVDr. Martin Grym

 • Monika Balcarová
  2018-08-16 18:05:09
  81.200.60.129

  Dobrý den, poprosím o Váš názor ohledně dva měsíce prošlé vakcíny Purevax RCPCh FeLV, kterou včera absolvoval můj sibiřský kocourek (4 roky). Data expirace jsem si všimla až doma a mám velké obavy z reakce organismu. Mám se bát, že se u něho může projevit jedna z nemocí, nebo naopak,,že nebude vůbec chráněný? Očkujeme vždy po roce a teď přes léto je kocourek i na zahradě u lesa, kde je spousta zvěře. Zbývající průběh roku ven nechodí, jen doma. Předem Vám děkuji za odpověď.

  S pozdravem Balcarová


  Odpovídající: MVDr.Mgr. Kateřina Návojová Horáčková

  Vážená paní Balcarová,

  u prošlé vakcíny již nikdo nemůže garantovat její účinnost, tedy že bude kocourek dostatečně chráněn. Pokud byl dosud pravidelně přeočkováván po roce, jak uvádíte, měl by být stále chráněn s ohledem právě na tu předchozí vakcinaci, takže pokud se na chalupě nepotkává s nevakcinovanými kočkami nebo se nepohybuje v místech, kde se pohybují i jiné kočky, tak je riziko nákazy poměrně nízké. Od jiných druhů zvířat mu z hlediska infekcí s výjimkou vztekliny nic nehrozí. Problém je ovšem v nastavení délky dostatečné imunity u FeLV složky, FeLV je u koček s přístupem ven zapotřebí přeočkovávat pravidelně po roce a nelze v tomto případě odhadnout, zda bude i po této prošlé dávce imunita dostatečná a za rok bude stačit znovu přeočkovat, nebo zda vakcína imunitní odpověď nevyvolá a pak by se kocourek musel příští rok očkovat dvěma dávkami FeLV. Ostatní složky vakcíny bych se nebála přeočkovat znovu až příští rok jen jednou dávkou, vzhledem k tomu, že zbytek roku bude kocourek opět doma.

  S pozdravem

  MVDr. Mgr. Kateřina Horáčková, MANZCVS (Feline Medicine)

 • Jana
  2018-08-13 15:02:18
  185.57.228.2

  Dobrý den přípravek Noromectin 10mg/ml (ivermectinum) je primárně určený pro skot a dobytek. Je možné ho použít i u jiných zvířat, jako je spárkatá zvěř? Případně malé druhy savců? Děkuji


  Odpovídající: MVDr. Karel Daniel

  Přípravky typu ivermectinů jsou účinné pro mnoho dalších druhů zvířat, včetně zmiňovaných. Jejich registrace pro skot ovce a prasata však vyžadovala množství klinických zkoušek na jejich bezpečnost a účinnost. Jejich případné použití pro jiné druhy zvířat než jsou uvedena v registraci je plně na doporučení a odpovědnosti ošetřujícího praktického veterinárního lékaře.

  MVDr. K. Daniel
 
Komora veterinárních lékařů České republiky