Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Podkategorie:
PsiKočkyDomácí zvířataOstatní zvířataKoněPtáciHlodavciExotická zvířataPrasataostatní

Zobrazuji stranu 4 z 461 (záznamy 16 až 20 z celkových 2302)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

 • Miloslava Langrová
  2018-06-18 10:38:41
  109.81.181.194

  Dobrý den. Chci se zeptat, zda již existuje lék na FIP u koček. Doslechla jsem se, že někdo používá VetIMMUNEPI (polyprenyl immunostimulant), ale ten je pouze na podporu imunity, není to lék na FIP. Předem děkuji za odpověď. Langrová


  Odpovídající: MVDr.Mgr. Kateřina Návojová Horáčková

  Vážená paní Langrová,

  VetImmune PI je skutečně jen imunostimulant, nejedná se o léčbu FIP jako takovou. V současné době bohužel neexistuje lék, který by FIP zcela vyléčil. V USA proběhla v posledních dvou letech první studie zkoumající novou možnost léčby (jde o inhibitor 3C-like proteázy) se slibnými výsledky přímo u koček postižených vlhkou formou FIP, zatím je ale na optimismus příliš brzy, protože se jednalo jen o pilotní studii na malém počtu koček a potenciální lék zatím nebyl uveden do praxe ani tam.

  S pozdravem

  MVDr. Mgr. Kateřina Horáčková

 • Radek
  2018-05-16 10:27:07
  185.57.228.2

  Dobrý den, přišel mi mladý býk s rozsáhlou papilomatozou na penisu. Je v ohradě, ke kontaktu se zbytkem stáda došlo pouze skrz ohradu. Jak je nebezpečná (infekční) nákaza stáda? Je nutné desinfikovat místo, kde nemocný býk pobýval? Děkuji za rychlou odpověď.


  Odpovídající: MVDr. Karel Daniel

  Papilomatóza je virové onemocnění, které se vyskytuje často např. u dojnic na strucích. Není extrémně kontagiózní (přenosné), ve stádě se šíří zpravidla pomalu a po čase samo odezní. Pastvinu, kde býk pobýval není realistické účinně dezinfikovat a případný přenos lze očekávat zejména v případě, že by býk byl používán jako plemenný. Samozřejmě by bylo lepší, kdyby bylo lze zamezit přímému kontaktu (i přes ohradu) býka s jalovicemi nebo kravami.
   
  MVDr. K. Daniel
 • Michaela
  2018-04-14 16:25:23
  185.57.228.2

  Dobrý den, mám již 11-ti letého valacha Rýnského Teplokrevníka, který má třetím rokem sarkoid v uchu, na přelomu plecích a přední nohy a také pár malinkých okolo penisu, sarkoid v uchu byl podvázán a upadl. Dávám koníkovi do krmení kurkumu, ostropestřec a sarkoidy mažu mastičkou z marihuany. Sarkoid mezi předními nohami se zmenšuje a některé kolem přirození vymizeli. Kůň je ve výborné kondici a dříve sportoval. Můj dotaz zní: Mohu se s koněm, který má sarkoid účastnit závodů ? ať už hobby nebo oficiálních? Děkuji za radu


  Odpovídající: MVDr. Karel Daniel

  Sarkoid není svojí povahou nakažlivé onemocnění a pokud vzhledem ke své lokalizaci nevadí, lze jej považovat třeba i za kosmetickou vadu. Záleží ovšem na typu sarkoidu a jeho lokalizaci. Vzhledem k řečenému by tedy přítomnost sarkoidů neměla pro účast na svodech, závodech apod. vadit. Podmínky účasti na akci si ale vždy určuje organizátor. Zásadnější překážkou ovšem může být i jeho lokalizace a to, jak koni překáží nebo vadí. Pod sedlem, na víčku apod.

  MVDr. K. Daniel
 • Heda
  2018-04-12 21:50:56
  89.111.119.51

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Mám 2 roky teď 18 letou frískou klisnu, dříve prý 3 krát rodila. Vloni i letos od jara silné říje jedna za druhou, se silnými výtoky. Stále je celá ulepená. Vloni při ultrazvukovým vyšetření nebyla náplň -  tekutiny v děloze, jen na jednom děložním hrdle 4 cysty. A letos jsem k tomu ještě zjistila, že se ji utvořilo mléko. Je to k těm říjím? Pohublá je ve hřbetě, zadek a ani krk není co bylo, ale ve břichu hubená není. Sežere vše co dostane a na vyjížďkách jde taky s chutí. Ráda bych ji pomohla, myslím že ji tenhle stav dost vysiluje a ještě s tím mlíkem jestli to nezesílilo. Předem děkuji za odpověď.


  Odpovídající: MVDr. Karel Daniel

  Je velmi pravděpodobné, že popisované příznaky může být - po stanovení klinické diagnózy - nutné léčit některými hormonálními preparáty. Jejich použití vyžaduje vyšetření klisny praktickým veterinárním lékařem, přednostně veterinárním lékařem s odpovídajícími zkušenostmi v oblasti gynekologie koní, který na základě svých zjištění doporučí optimální přístup.
   
  MVDr. K. Daniel
 • Irena
  2018-04-05 08:13:25
  213.192.60.91

  Dobrý den, mám prosbu. Máme doma perského kocourka - 3 roky. Kolem pusinky se mu začly dělat takové černé strupy, ale teď se u to dělá více. Má to kolem očí, nosánku a pořád si to drbe. Co s tím mohu dělat? Moc děkuji za odpověď. Ptáčková


  Odpovídající: MVDr.Mgr. Kateřina Návojová Horáčková

  Dobrý den,
  s problémem je zapotřebí navštívit Vašeho veterinárního lékaře, který určí příčinu a dle toho i léčbu.

  S pozdravem

  MVDr. Mgr. Kateřina Horáčková

 
Komora veterinárních lékařů České republiky