Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Podkategorie:
PsiKočkyDomácí zvířataOstatní zvířataKoněPtáciHlodavciExotická zvířataPrasataostatní

Zobrazuji stranu 453 z 461 (záznamy 2261 až 2265 z celkových 2302)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

 • Barbora Štěpánková
  2009-02-01 18:40:45
  77.104.233.33
  Dobrý den, nechala jsem očipovat a zaregistrovat fenu i se šesti štěňátky. Pan veterinář mi řekl, že jsou již všichni zaneseni do databáze Komory veterinárních lékařů ČR, tak jsem si zpětně chtěla nalézt informace o svých psech, ale bohužel ani 1 ze 7 čísel mikročipu a ani 1 ze 7 čísel petpasu váš registr nenašel. Tak se chci zeptat, jestli je nějaká chyba na serveru nebo jestli se registrované zvíře dá vyhledat i jiným způsobem. Mnohokrát děkuji za odpověď.

  Odpovídající: Sylva Skálová

  Dobrý den paní Štěpánková,

  napište mi prosím čísla čipů a petpasů. Prověřím kde je problém.
  Poslat je můžete přímo na sylva.skalova@vetkom.cz

  S pozdravem
  Sylva Skálová
  sekretariát KVL ČR
 • Pavla Z.
  2009-02-01 15:52:55
  195.113.199.21
  Dobry den, chtěla jsem se zeptat, mám devítiletou fenku Border teriéra, byla u ni teď diagnostikovaná chronická bronchitida na základě dvou a půl měsíčního úporného kašle, negativních výtěrů krku a RTG, kde byly zjištěny ztluštělé bronchy. Můj doktor mi ale pro fenku dal jen ATB, což dle mého názoru je jen na sekundární infekci a ne proti kašli, který je vážně strašný. Tak se chci zeptat, čím nejlépe pejska zbavit kašle, respektive ho utlumit? Předem děkuji za odpověď.

  Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

  Dobrý den,

  doporučuji spojit se s Vaším ošetřujícím lékařem a seznámit jej s problémem úporného kašle během léčby. Určitě Vám po zvážení akutní situace pomůže . Na dálku nelze diagnostikovat ani doporučovat léčivé preparáty, proto Vám nemohu bez klinického vyšetření doporučit žádný konkrétní lék.
 • Renáta
  2009-01-28 13:33:22
  82.117.130.2
  Dobrý den, ráda bych se zeptala. Dovezli jsme si ze zahraničí štěně, které má čip. Rádi bychom ho zaregistrovali do centra evidence čipových psů. Na koho bychom se mohli v Ostravě obrátit. Děkuji za informaci.

  Odpovídající: Sylva Skálová

  Dobrý den,

  pokud se týká evidence čipovaných zvířat je možné se obrátit na některý subjekt, který se touto činností zabývá.

  Mohu poradit např. www.czpetnet.cz nebo www.identifikace.cz. (v rámci  ČR jich ale určitě existuje víc)

  KVL ČR má ve své kompetenci pouze registraci zvířat, kterým byl vydán také pas. Pokud by se tak stalo, provede registraci veterinární lékař, který pas vydal.

  S pozdravem

  Sylva Skálová
  sekretariát KVL ČR
 • Marie
  2009-01-27 13:31:02
  90.178.88.67
  Poradíte mi, do kterého registru mám nechat zaregistrovat svého psa? Chci jej nechat očipovat a prý je registrů více. Děkuji.

  Odpovídající: Sylva Skálová

  Dobrý den,

  v rámci  ČR existuje víc subjektů, které se zabývají registrací čipovaných zvířat.

  Mohu poradit např. www.czpetnet.cz nebo www.identifikace.cz
  KVL ČR má ve své kompetenci pouze registraci zvířat, kterým byl vydán také pas. Pokud by se tak stalo, provede registraci veterinární lékař, který pas vydal.

  S pozdravem

  Sylva Skálová
  sekretariát KVL ČR
 • Jan Novák
  2009-01-26 20:06:55
  88.146.221.133
  Prosím o informaci zdali je možné a jakým přípravkem vyvolat kvokání u slepic. Děkuji

  Odpovídající: MVDr. Renáta Hlavová

  Ve velkochovech je tzv. kvokání nežádoucí. V malochovu je jednodušší než umělé vyvolání kvokání podložit oplozená vejce pod jinou slepici, která právě sedí na vejcích nebo líhnout kuřata v inkubátoru.

  MVDr. Renáta Hlavová
 
Komora veterinárních lékařů České republiky