Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Podkategorie:
PsiKočkyDomácí zvířataOstatní zvířataKoněPtáciHlodavciExotická zvířataPrasataostatní

Zobrazuji stranu 456 z 461 (záznamy 2276 až 2280 z celkových 2302)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

 • Lucie Kubištíková
  2009-01-14 06:09:18
  83.208.240.184
  Dobrý den potřebovala bych poradit, co mám dělat s 4 týdenním zakrslým králíčkem. Teče mu podivná kapalina z úst. Barva této kapaliny je oranžová a slabě zapáchá po trávicí kyselince. Králíček je během hodiny po umytí a vyfénování opět špinavý a má slepené chlupy v okolí pusinky a celé hrudi. Nevím zdali v tomto počasí a jak ho mám dopravit k veterináři, hlavně jestli bych mu nemohla pomoci doma. Děkuji za odpověď

  Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík, MVDr. Milan Snášil

  Dobrý den,

  vzhledem k tomu, že králík nemůže zvracet, ve Vašem případě se bude pravděpodobně jednat o problém v dutině ústní. Proto doporučuji neprodleně navštívit veter. lékaře. Králíčka přepravte v zateplené přepravce co nejrychleji.

  Zdraví Dr. Snášil

  Dobrý den,

  pro posouzení stavu nemocného králíčka by bylo potřeba podstatně víc informací, jako například zda přijímá krmivo, zda pije, jakou má podestýlku atp. Ale ani po všech těchto informacích není možné stanovit nějakou diagnózu, aniž by vyšetřil králíčka veterinární lékař. Teprve v ambulanci veterinář zjistí odkud tekutina vytéká, jedná-li se o zánětlivý sekret, či třeba jen o sliny atd. Doprava k veterináři je rozhodně namístě. Králíček se nejlépe přepravuje ve specielní přepravce, může se však použít i papírová krabice, nebo něco podobného. Vzhledem k venkovním mrazům je vhodné ještě krabici vsunout do nějaké tašky. Pozor na to, aby měl králíček zajištěný během přepravy přívod vzduchu.

  Zdraví
  MVDr. Ondřej Rychlík

 • kateřina
  2009-01-13 16:14:38
  88.100.201.203

  Dobrý den, na to PVC jsem měla na mysli uzdečku z PVC

  13.01.2009 19:27:53
  Měla jsem na mysli uzdečku z PVC. Děkuji za odpověď


  Odpovídající: MVDr. Jan Bernardy, MVDr. Karel Daniel

  Neexistují informace o tom, že by materiál PVC byl zvýšeně toxický pro koňovité, jako živočišný druh. V každém případě ale jednoduché fyzikální vlastnosti hovoří spíše ve prospěch "klasických" materiálů.

  MVDr. K. Daniel
 • kateřina
  2009-01-12 18:05:05
  88.100.201.203
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli vadí koním PVC? A ještě bych se chtěla zeptat: mám koníka, který utrpěl zlomeninu spěnkové kosti před 2 lety a špatně mu to srostlo. Nekulhá na ní, pouze trošičku došlapuje, jinak v ohradě běhá a dovádí jako hříbě. V ničem takovém mu to nevadí a zvládne i delší procházky, bez náznaku kulhání. Chtěla bych se zeptat, zda li by byl ještě k ježdění, samozřejmě jen lehké a pomalé. Náš veterinář se té zlomenině moc nevyjádřil a tak bych se chtěla zeptat Vás. Znám docela hodně lidí, kteří měli tento problém nebo podobný a na koních jezdí, ale nechci nic riskovat. Děkuji za odpověď nashledanou.

  Odpovídající: MVDr. Jan Bernardy, MVDr. Karel Daniel

  Z dotazu není jasné, jaký vliv PVC máte na mysli. Dotykový kontakt s PVC? Požití části předmětu či podlahoviny z PVC? Či jiná možnost?
  Odpověď na druhou část dotazu bez shlédnutí RTG snímku postižené končetiny či vyhodnocení používání končetiny v pohybu Vaším veterinárním lékařem je velmi obtížná skoro nemožná. Pouze velmi všeobecně řečeno: lehká, či postupně se zvyšující mírná zátěž by neměla - možné - postižení končetiny nevratně zhoršit.

  MVDr. K. Daniel
 • Pavel Blaťák
  2009-01-12 11:58:40
  89.235.29.195
  Dobrý den. Nechali jsme si provést kastraci feny, která se nezdařila, na což přiznal i veterinární lékař, který ji operoval. Dále jsme si nechali udělat laboratorní test, který prokázal zbytky tkáně. Proto jsme žádali lékaře o navrácení peněz za veškeré náklady spojené s touto operací, ale pan veterinář nám nechce peníze vrátit a navrhuje novou operaci, my samozřejmě již nemáme zájem. Může tento případ pomoci vyřešit Komora veterinárních lékařů? Děkuji za odpověď. P. Blaťák

  Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík, MVDr. Milan Snášil

  Dobrý den,

  v případě, že se rozhodnete podat stížnost na KVL ČR na odbornou činnost veterinárního lékaře, doporučuji navštívit webové stránky KVL (https://www.vetkom.cz/content/showPage/doporuceny-postup-pri-nespokojenosti-s-veterinarnim-osetrenim-58), kde naleznete formulář týkající se podání stížností. Podle mého názoru je lepší pro všechny zainteresované strany o vzniklém problému hovořit a vyjasnit si jeho podstatu. Proto Vám doporučuji pokusit se s ošetřujícím veterinárním lékařem znova promluvit a najít s ním společně cestu k nápravě. V medicíně nelze vždy očekávat pouze 100% výsledky, je zde řada nepředvídatelných faktorů, které mohou výsledek operace nepříznivě ovlivnit, aniž by to byla chyba ošetřujícího personálu.

  Zdraví Dr. Snášil

  Dobrý den,

  podstata Vašeho dotazu je povahy ekonomické. Komora, respektive její revizní komise je příslušná k tomu, aby řešila Vaší případnou stížnost na veterinárního lékaře. Revizní komise na základě všech dostupných informací zhodnotí postup veterinárního lékaře a v případě, že shledá porušení obecně závazných právních předpisů, anebo vnitřních řádů KVL ČR předá případ k řešení čestné radě, která je kompetentní učinit výrok o tom, zda se ten který veterinární lékař provinil, či nikoliv. Z výše uvedeného postupu však nikterak nevyplývá povinnost veterinárního lékaře vracet Vám nějaké peníze. Jak jsem již napsal v první větě této odpovědi, Váš spor je ekonomický a jeho řešení by se mělo řídit občanským, anebo obchodním zákoníkem. Nedojde-li mezi Vámi a veterinárním lékařem k dohodě, budete se muset obrátit ve věci případné náhrady škody na soud.

  S pozdravem
  Ondřej Rychlík

 • Nakládalová Nikola
  2009-01-10 14:01:46
  217.197.159.81
  Dobrý den, chtěla by jsem se Vás zeptat. Mám 21 měsíčního pejska německého špice s PP, a byl mu zjištěný chybějící zub P2 dole a oboje P2 nahoře. Neprodělal žádný úraz, krmíme jen kvalitní stravou. Je možné s ním jet na výstavu nebo jej uchovnit? Předem děkuji.

  Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík, MVDr. Milan Snášil

  Dobrý den,

  chovné podmínky pro Vašeho psíka určuje chovatelský klub německých špiců, doporučuji se proto obrátit na nejbližšího krajského poradce chovu německých špiců a ten Vám jistě sdělí, jestli Váš pes ještě splňuje podmínky pro uchovnění.

  Zdraví Dr. Snášil
 
Komora veterinárních lékařů České republiky