Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Podkategorie:
PsiKočkyDomácí zvířataOstatní zvířataKoněPtáciHlodavciExotická zvířataPrasataostatní

Zobrazuji stranu 457 z 461 (záznamy 2281 až 2285 z celkových 2302)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

 • Bára Nersová
  2009-01-06 11:15:32
  213.191.119.116

  Dobrý den, náš pes má oční vadu tzv. Entropium a po roce by měl jít na operaci! Chtěla bych se zeptat, kolik taková operace stojí?


  Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík, MVDr. Milan Snášil

  Dobrý den,

  entropium (tzv. vchlípení víček) u mladých psů by se mělo operovat neprodleně, protože hrozí poškození rohovky vchlípenou srstí při pohybu víček. Ceny veterinárních úkonů jsou v ČR smluvní, tudíž mohou být i rozdílné. Doporučuji se však obrátit na specializované klinické pracoviště, které rutinně provádí tyto operace.

  Zdraví Dr. Snášil

  Dobrý den,

  ceny jsou smluvní. Veterinární lékaři jsou v konkurenčním postavení a dotaz musíte směřovat na konkrétní pracoviště.

  Zdraví
  MVDr. Ondřej Rychlík

 • ČERNY RADEK
  2008-12-20 10:31:18
  85.70.153.98

  Dobrý den, chtěli by jsme se zeptat. Náš pejsek má na boku bouli která nebolí a je pohyblivá něco jako uzlina, nebolí na žádný dotyk a je to na boku, ale spíš na vyšší straně blíž k zádům. Děkuji.


  Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík, MVDr. Milan Snášil

  Dobrý den,
  bohužel ve svém dotazu jste neuvedl plemeno, stáří ani pohlaví Vašeho psa. V každém případě jakékoliv zduření v podkoží je patologický proces, se kterým doporučuji navštívit Vašeho veterinárního lékaře, který zhodnotí závažnost problému a stanoví přesnou diagnózu / reakce po vakcinaci, trauma, alergická reakce, tumor, absces, hematom apod./
  Zdraví Dr. Snášil
 • Sokolářová Romana
  2008-12-19 17:53:04
  88.102.197.43

  Mám labradora který třepe hlavou. Při pohledu do sluchovodu má červené zaschlé strupy. Vyčistila jsem ucho a dala Framykoin. Je potřeba návštěva lékaře se psem, aby mi byla dána mast nebo kapky? Děkuji za odpověď.


  Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík, MVDr. Milan Snášil

  Dobrý den,

  ano, doporučuji návštěvu veterinárního lékaře neprodleně. Pravděpodobně se jedná o zánět vnějšího zvukovodu, který může mít více příčin, které musí odhalit otoskopické vyšetření: (vyloučení cizího tělesa ve zvukovodu, detekce tzv. "doupěte" deformujícího v některých případech samotný bubínek (tato výduť obsahuje ušní maz, epitelie, bakterie, kvasinky, purulentní výpotek apod.), odběr materiálu k mikrobiologickému vyšetření, provedení výplachu zvukovodu apod.

  Důležité je naprosté vyhojení patolog. procesu ve zvukovodech - nebezpečí častých recidiv s postupným rozvojem deformace a zúžení zevního zvukovodu a výskytem tzv. osteomů.

  Zdraví Dr. Snášil

  Dobrý den,

  z Vašeho dotazu je patrný v prvé řadě nesprávný postup. Není dobré nejprve začít léčit a pak eventuelně vyšetřovat. Správný postup je opačný. Nejprve by měl ucho vyšetřit veterinární lékař a pak případně ordinovat nějaké léky. Framykoin je antibiotikum, není volně prodejný a není rozhodně určen pro laickou aplikaci. Pokud jej chcete legálně získat, bez návštěvy veterinárního lékaře se neobejdete.

  S pozdravem
  MVDr. Ondřej Rychlík

  Dobrý den,

  při podezření na zánět zvukovodu doporučuji navštívit co nejdříve veterinárního lékaře, který zhodnotí nález a určí optimální léčbu. Rovněž doporučuji nepodceňovat opakované kontroly a vždy úplně doléčit záněty zvukovodů. Je zde velké nebezpečí recidiv!!!!

  Zdraví Dr. Snášil

 • Helena Jeníková
  2008-12-16 22:46:00
  88.100.82.208

  Dobrý večer, existuje veterinární vyhláška, řád, zákon, předpis nebo směrnice, kde by byla určena minimální hranice věku štěňat pro tetování a čipování? Děkuji


  Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík, MVDr. Milan Snášil

  Dobrý den,

  v současné době není právní úpravou stanovena minimální ani maximální doba pro tetování nebo čipování štěňat. Zákon pouze ukládá povinnost, aby tyto úkonu prováděla osoba odborně způsobilá.

  Zdraví Dr. Snášil

  Dobrý den,

  není mně známo, že by jakýkoliv předpis stanovoval minimální věk pro tetování, či čipování. U tetování je však spodní hranice dána obdržením PP.

  Zdraví
  MVDr. Ondřej Rychlík

 • Barbora Hanzalová
  2008-12-13 21:24:28
  89.190.67.34

  Dobrý den! Chtěla bych vás poprosit o radu. Máme doma rok a půl starého samečka činčily a asi před měsícem mu začalo slzet očičko a trochu ho i mhouřil. Koupila jsem Ophthalmo septonex a pět dní mu do něj kapala, to se zlepšilo, už ho nemhouří, má ho normálně otevřené, ale v koutku oka má malinký bílý kysánek a okolí očka je vlhké, druhé očičko má trošičku vlhké, ale kysánek žádný. Jinak oko není zarudlé, ani oteklé, jen ta srst okolo je jakoby vlhká a ulehlá. Žere normálně, když ho pustíme ven, tak je aktivní a veselý, jiné problémy nemá, ale to oko mi dělá starosti. Protože nemáme auto a veterina je od nás přes celé město a nejezdí tam městská, tak bych ho musela nést v přepravce venku půl hodinu, bojím se, aby to nebylo spíš horší, když venku mrzne, aby se ještě nenastydl. Proto Vás prosím o odbornou radu, myslíte, že mám raději opravdu jít na veterinu, nebo to pravděpodobně nic není? V kleci má jako podestýlku hobliny a písek používáme značku Apetit a přidávám mu do něj Fungistop proti plísním, myslíte že by to mohlo být z toho? Mám raději zkusit koupit granule jako podestýlku místo hoblin? Děkuji moc, hezký den! B. Hanzalová


  Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík, MVDr. Milan Snášil

  Dobrý den,

  ve většině případů se jedná o poranění oka podestýlkou s možností zanesení infekce. Proto podání Ophthalmo Septonexu gtt považuji pouze za první pomoc. V případě neustoupení problému doporučuji navštívit veterinárního lékaře, který musí vyloučit cizí těleso ve spojivkovém vaku, příp.stupeň poškození rohovky či jiných struktur oka , infekci apod. a zahájit cílenou lokální léčbu.

  Zdraví Dr. Snášil

 
Komora veterinárních lékařů České republiky