Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Podkategorie:
PsiKočkyDomácí zvířataOstatní zvířataKoněPtáciHlodavciExotická zvířataPrasataostatní

Zobrazuji stranu 458 z 461 (záznamy 2286 až 2290 z celkových 2302)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

 • Jiří Mašek
  2008-12-11 17:00:26
  217.66.174.190

  Kolik stojí a jakou dobu účinnosti má vakcinace proti tzv. modrému jazyku ovcí?


  Odpovídající: MVDr. Jan Bernardy, MVDr. Karel Daniel

  Veškeré dostupné informace, včetně doby účinnosti vakcíny proti katarální horečce jsou k dispozici na http://www.svscr.cz odkaz vpravo dole DŮLEŽITÉ - odkaz Bluetongue - odkaz Vakcinace - odkaz Vakcíny-příbalové informace.

  V roce 2008 byla vakcinace skotu a ovcí proti katarální horečce (bluetongue) hrazena státem a v rámci MVO byla pro chovatele povinná.

  Pokud má chovatel zájem o vakcinaci zvířat mimo rámec nařízených Mimořádných Veterinárních Opatření, domlouvá si smluvní cenu za úkon, vakcínu, cestovné, atd. s praktickým veterinárním lékařem, kterého si vybere nebo jehož služby běžně využívá.

  MVDr. K. Daniel

 • Petra Borčanyová
  2008-12-10 17:57:00
  88.100.226.48

  Dobrý den, chtěla bych vědět, zda jsou v České Lípě nebo v blízkém okolí veterináři, kteří se specializují i na fretky a mají s nimi již nějaké zkušenosti a o těchto zvířátkách něco vědí. Několik veterinářů jsme vyzkoušeli, ale zkušenosti ne moc valné. Děkuji za odpověď P. Borčanyová


  Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík, MVDr. Milan Snášil

  Dobrý den,

  doporučuji Vám podívat se na webové stránky KVL ČR, kde najdete v rubrice veterinární lékaři seznam veterinárních lékařů v České Lípě a okolí. Podle něj pak kontaktujte jednotlivá pracoviště s dotazem na jejich specializaci. Pakliže nenajdete tuto kvalifikaci, můžete se obrátit s žádostí o konzultaci, případně léčbu na Kliniku plazů, ptáků a drobných savců na Veterinární a farmaceutické univerzitě v Brně tel.: 541 561 111.

  Zdraví Dr. Snášil


  Komora veterinárních lékařů v současné době nevede seznam odborných veterinárních lékařů se specializací na fretky. Protože fretky nejsou zcela okrajovým druhem z hlediska druhové skladby pacientů veterinárních lékařů malých zvířat, lze doporučit učinit telefonicky - a zcela otevřeně - dotaz na zkušenosti s tímto druhem zvířat, vůči veterinárním pracovišti, které máte v úmyslu navštívit / využívat.

  MVDr. K. Daniel

 • Petra Gsöllhoferová
  2008-12-10 12:29:52
  77.48.127.251

  Dobrý den, nevím na koho jiného se obrátit, proto zkouším napsat Vám a poprosit Vás o pomoc. Nebudu Vás zatěžovat dlouhým popisováním, budu se snažit být stručná. Koupila jsem kobylku fríského koně a protože nemám zkušenosti s tímto plemenem, ráda bych se zeptala na jednu věc: trpí frísové na osifikaci kopytních chrupavek? Mé kobylce budou v únoru 4 roky. Mám k dispozici RTG, když ji byly 2 roky, minulý týden se ji dělaly nové RTG snímky a výsledky byly bohužel horší než jsem čekala. Doktorka mi řekla, že se jedná o úplnou osifikaci kopytních chrupavek, stupeň 2-3 a že u takhle mladého koně je to docela problém. Vysvětlila, že se nedá léčit, pouze se snažit kvalitně vyživovat kopyta a že kobylka určitě nemůže jít do sportu, bude spíše na rekreaci. Že může začít třeba za 2 roky kulhat nebo taky ne, proto mě zajímá jestli je toto plemeno více náchylné k této nemoci. Navíc má sbíhavý postoj, takže je potřeba, aby byla kovaná a já se dočetla, že je lepší tyto koně nechat naboso. Nezlobte se, že tím obtěžuji Vás, ale budu klidnější, když mi odpoví někdo, kdo o tom ví více a je odborník, než adolescenti na diskuzi na Equichannelu. Navíc má kobylka podezření na letní vyrážku (prý na ni frísové také dost trpí), takže uvažuji o jejím vrácení a Váš názor mi velmi pomůže při rozhodování. Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Petra Gsöllhoferová


  Odpovídající: MVDr. Jan Bernardy, MVDr. Karel Daniel

  Plemenná predispozice určitého plemene vůči takovému nebo onakému onemocnění je jedna věc a reálný klinický stav individuálního zvířete a jeho zhodnocení - z kterého pravděpodobně odvodíte Vaše rozhodnutí - je věc zcela jiná.

  V tomto smyslu doporučuji obrátit se s vaším dotazem či popisem situace na specialisty Kliniky chorob koní na Veterinární a farmaceutické univerzitě v Brně http://www.vfu.cz odkaz "vyhledávání lidí", kde naleznete kontakt např. na Petr J a h n (MVDr.) nebo na Zdeněk Ž e r t (MVDr.).

  Seriózní radu bude pravděpodobně velmi obtížné poskytnout bez klinického vyšetření koně.

  MVDr. K. Daniel
 • Ronovská
  2008-12-06 19:24:08
  213.192.2.142

  Dobrý den, naše fena zhruba před měsícem nejspíš tupým nárazem oslepla na jedno oko, veterinářka nám dala kapičky, ale problém je v tom, že jí oko neustále slzí, na oko je jednoznačně slepá. Můžete mi poradit, prosím? Děkuji Ronovská


  Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík, MVDr. Milan Snášil

  Dobrý den,

  tento případ vyžaduje návštěvu specializovaného očního pracoviště, kde zhodnotí poškození oka a doporučí Vám další léčbu.

  Zdraví Dr. Snášil

  Dobrý den,

  ve Vašem případě by nebylo vůbec vhodné dávat nějaké rady, když jsem - na rozdíl od Vaší veterinární lékařky - fenku nevyšetřoval. Doporučuji Vám, pokud se stav nelepší, požádat vaší veterinární lékařku, aby Vás i s fenkou referovala na specializované veterinární oftalmologické pracoviště.

  Zdraví
  MVDr. Ondřej Rychlík

 • Alena Kazimirová
  2008-12-03 11:19:20
  89.24.30.70

  Dobrý den, dne 15.11.2008 jsem si zakoupila čipovaného labradorského retrívra. Sepsala jsem kupní smlouvu s původní majitelkou. Na e-mailovou adresu "czpetnet@czpetnet.cz" jsem e-mailem nahlásila potřebné údaje. Asi po týdnu mi volala paní, že již telefonem mluvila s původní majitelkou a že o změně v registraci mi dá zprávu. Uplynuly další 2 týdny a není žádná odezva. Na urgence z czpetnet.cz nedostávám žádné odpovědi. Jsou nějaká pravidla, nebo ne? Změny v údajích registrace čipovaného psa se nemohu domoci. Prosím poraďte. Děkuji a zatím Vás zdraví Alena Kazimirová.


  Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík, MVDr. Milan Snášil

  Dobrý den,

  bohužel v současné době existuje v ČR více registrů, pracujících jako soukromé subjekty. Proto Vám doporučuji zanést přes veterinárního lékaře Vašeho LR do národního registru Komory veterinárních lékařů ČR. Váš pes může však být registrován i na Vašem stávajícím registru, kde bych doporučil zaslat doporučený dopis s požadavkem přeregistrace.

  Zdraví Dr. Snášil

  Dobrý den,

  registrace čipů (na rozdíl od registrace tzv. Petpasů) provádějí v ČR soukromoprávní, navzájem si konkurující, subjekty. Pokud máte nějakou stížnost, musíte se obrátit na majitele "czpetnet.cz", případně pak na soud podle občanského zákoníku.

  Zdraví
  MVDr. Ondřej Rychlík

 
Komora veterinárních lékařů České republiky