Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Podkategorie:
PsiKočkyDomácí zvířataOstatní zvířataKoněPtáciHlodavciExotická zvířataPrasataostatní

Zobrazuji stranu 460 z 461 (záznamy 2296 až 2300 z celkových 2302)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

 • Petra Bílá
  2008-11-10 19:09:01
  62.240.183.36

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Mám psa, je to jorkšír, je mu pět let, má problémy s močením, močí všude po bytě, i když byl zrovna venku. Nevíme jestli může mít nějaký zdravotní problém nebo jestli nám to třeba nedělá naschvál. Děkuji za odpověď Bílá


  Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík, MVDr. Milan Snášil

  Dobrý den,

  ve Vašem případě může být psík postižen zánětem dolních i horních močových cest, stejně tak i poruchou chování. U veterinárního lékaře bude však třeba rozlišit i např. metabolický problém apod.

  Zdraví Dr. Snášil

 • Cernik
  2008-11-06 14:42:12
  212.96.164.81

  Chovatel má údajně u koťat onemocnění PIS. Můžete mi poradit o co by se mělo jednat? Děkuji Černík


  Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík, MVDr. Milan Snášil

  Dobrý den,

  váš dotaz se pravděpodobně týká virového onemocnění koček se zkratkou FIP, z ang.názvu: feline infectious peritonitis (infekční zánět pobřišnice). Jedná se o neléčitelné onemocnění.

  Zdraví Dr. Snášil

 • nikola
  2008-11-06 07:58:57
  193.179.143.250

  Dobrý den, potřebovala bych poradit jak postupovat při přepsání majitele pejska ve vašem registru čipovaných pejsků. Děkuji, Laniaková


  Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík, MVDr. Milan Snášil

  Dobrý den,

  obraťte se prosím na paní Skálovou na sekretariátu KVL ČR v Brně, tel.číslo je na webových stránkách KVL/ v současné době je zaváděn nový program, proto v současné době Vás neodkazuji na Vašeho veterinárního lékaře, který tuto službu bude rutinně provádět/.

  Zdraví Dr. Snášil

 • Alena Janečková
  2008-11-04 10:33:25
  194.213.41.2

  Dobrý den, prosím o zodpovězení dotazu. Náš 13letý pudlík (užívá m.j.1 ks Vasotopu,1/4 Furonu měl vodu na plicích). Nyní, ale dostal dost silnou rýmu. Existuje něco pro psa na rýmu, co mu lze podávat. Lze volně zakoupit?


  Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík, MVDr. Milan Snášil

  Dobrý den,

  vzhledem k postižení srdce a plic u Vašeho psíka považuji rhinitis za vážnější komplikaci a proto Vám doporučuji návštěvu Vašeho ošetřujícího vet. lékaře, aby zhodnotil tuto změnu celkového zdravotního stavu. Při tzv. rýmě u psa se zásadně nedoporučuje aplikování kapek nebo roztoků přímo do nosních dutin, lze pouze souhlasit s jemným čištěním okolí nozder od vytékajícího sekretu a soustředit se na celkovou léčbu problému, kterou doporučí pouze veterinární lékař.

  Zdraví Dr. Snášil

 • Petra Šmídová
  2008-10-29 13:33:09
  85.70.217.184

  Dobrý den, stále hledám po různých diskuzích a na internetu informace o odčervení a stále nenacházím to co bych chtěla vědět. Mám v plánu co nejdříve odčervit naše dva valachy. Naposled byli z jara roztokem od našeho veterináře. Nyní jsem byla za doktorem pro malá zvířata (ovšem také koňák) objednat pastu a objednali mi Panacur. Zajímalo by mne, jestli je tato pasta vhodná k podzimnímu odčervení a v případě že není, tak co koním aplikovat teď a v zápětí na jaře. Dočetla jsem se, že na Panacur, je u nás již vytvořena rezistence, tak jsem z toho trochu na pochybách, proto budu velice ráda za odpověď. Děkuji. S pozdravem P.Š.


  Odpovídající: MVDr. Jan Bernardy, MVDr. Karel Daniel

  V současné době je na trhu v ČR celkem široká paleta odčervovacích prostředků pro koně. Všeobecnou radou je tyto prostředky střídat, vzhledem k možnosti vývoje rezistence. Důležité je nepoužívat odčervovací prostředek s účinnou látkou stejné skupiny (bez ohledu na komerční název) příliš dlouho.

  Z dotazu není patrné jaké odčervovací prostředky byly používány v minulosti a jak dlouho. Proto by bylo nejlépe popsat situaci, včetně Vašich pochyb, Vašemu ošetřujícímu veterinárnímu lékaři, spolu s prosbou o návrh odčervovacího programu pro Vaše valachy pro  následující měsíce a roky. V rámci navrženého programu by bylo samozřejmě optimální účinné látky antihelmintik střídat.

  Při rozhodnutí o zařazení určitého produktu do programu je rovněž kromě možných rezistencí nutno brát v úvahu spektrum účinnosti antihelmintika, délku jeho účinnosti i účinnost aktivní látky vůči různým vývojovým stádiím parazitů.

  MVDr. K. Daniel
 
Komora veterinárních lékařů České republiky