Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Podkategorie:
PsiKočkyDomácí zvířataOstatní zvířataKoněPtáciHlodavciExotická zvířataPrasataostatní

Zobrazuji stranu 9 z 461 (záznamy 41 až 45 z celkových 2302)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

 • Veronika
  2017-06-07 21:08:21
  46.33.96.43

  Dobrý den. Našli jsme u domu ptačí holátko. Hnízdo jsme nenašli tak ho máme doma. Ale má za krkem bouličku! Je možné, že ho vyhodili z hnízda protože je to slabý jedinec a nevydrží? Nebo by to mohla být jen tuková bulka? Předem děkuji.


  Odpovídající: MVDr. Veronika Grymová

  Váš dotaz není možné odpovědět formou internetové poradny. Doporučuji navštívit s mládětem veterinárního lékaře, nebo ještě lépe mládě svěřit do péče některého ze záchranných center (seznam najdete na www.zvirevnouzi.cz). 

  MVDr. Veronika Grymová

 • Jana
  2017-03-25 19:25:42
  90.178.169.20
  Dobrý den, máme 8 ročního pitbulla a včera se mu na hrudníku a nad penisem objevili takové tvrdé pupínky nevíte co by to mohlo být? Poslala bych fotku ale nenašla jsem nic kde by to šlo prosím o radu Děkuji

  Odpovídající: MVDr. Milan Holý

  Dobrý den. Váš dotaz vyžaduje provedení dermatologického vyšetření Vašeho pejska. Na základě tohoto vyšetření je možné stanovit diagnózu a následně terapii. Kontaktujte, prosím, svého veterinárního lékaře a se svým pejskem ho navštivte.

 • Jana nemcova
  2017-03-11 21:50:20
  94.193.58.162

  Dobrý den, žijeme v UK kde se neočkuje vzteklina. Vzhledem k tomu, že jsme s fenkou cestovali do Čech muselo jsme nechat očkovat a měla obrovskou reakcí a bojíme se očkování znovu opakovat. S pravděpodobnosti se budeme stěhovat do Čech kde je jak chápu vakcinace povinná? Je možnost jen sledovat hladinu protilátek Titer testem a neočkovat pokud nebude potřeba? S diky


  Odpovídající: MVDr. Milan Holý

  Dobrý den. Ohledně podmínek pro cestování se zvířaty kontaktujte Státní veterinární správu odbor dovozu. V rámci ČR se jako residenti můžete na základě aktuální nákazové situace nastavit pro Vaše zvíře individuální vakcinační schéma s Vaším ošetřujícím vet. Lékařem v ČR.

  S pozdravem MVDr. Milan Holý

 • Drahuš
  2016-09-29 11:44:58
  94.112.159.52
  Dobrý den, prosím o radu. Mám pětiletého beaucerona, který byl, jako malý hodně nemocný a myslím, že to způsobilo velkou kazivost zubů. Jeden zub (tu nejzadnější stoličku nahoře) má už vytržený, ale má další kazy, něco na trhání, ale něco by možná při odvrtání, sneslo plombu. Zubní kámen ani nemá, řešíme ho kelpou, která mu pomáhá, ale jsou dny, kdy je na něm evidentně vidět, že ho zuby bolí. Jazykem vystrkává z tlamy neexistující předměty. Nejhorší na tom je, že máme kamaráda dobrmánka z útulku, který, jako menší, mu neustále olizoval koutky a teď, v jeho jednom roce, jsem na spodní stoličce (té největší) našla z boku kaz. Beauceron má dodnes potíže s alergiemi a tak má granule Magnusson a občas maso z velkých zvířat (drůbež nemůže, jako nemůže extrudované granule) Občas dostávají oba maso s rýží a zeleninou, lososový olej. Malý měl v růstu granule Imagine a nyní Brit. Dostávají i lopatky z prasat nebo řezané kousky morkových, hovězích kostí, ale Bosík má pak bohužel potíže. A proč to všechno píši. Jsem z Teplic a nemůžu najít žádného veterinárního stomatologa, který by měl vybavení a uměl psům odvrtat bezvadně kazy a vyplnit je amalgánem (bílé plomby nechci) a také bych potřebovala vědět, kolik takové zákroky stojí. Jeden pes má 40 kg, dobík 34 kg. Děkuji za odpověď. Drah.

  Odpovídající: MVDr. Tomáš Fichtel

  Vážená paní Drahuše. Pokud je stav chrupu Vašeho psa tak neutěšený jak popisujete, měla by jste stomatologa vyhledat urychleně. Primárně by Vám v tomto měl pomoci Váš veterinární lékař, který má určitě nejlepší přehled o dostupnosti specialisovaných ošetření ve Vašem okolí. Pokud tomu tak není, můžete blízké pracoviště vyhledat na webových stránkách České společnosti veterinárních stomatologů. Je ovšem možné, že je Vašem okolí i jiné pracoviště, schopné poskytnout toto specialisované ošetření a není členem této odborné společnosti. Kolega znalý stomatologické problematiky pak nepochybně stanoví diagnózu a navrhne plán ošetření včetně volby vhodných výplňových materiálů. Bez vyšetření pacienta nelze bohužel říci zda se jedná opravdu o zubní kaz, jakého typu a jak a čím nejlépe chrup Vašeho psa sanovat. Finanční rozpočet je pak obvykle součástí ošetřovacího plánu a nepochybně se bude na různých pracovištích lišit.

  MVDr. Tomáš Fichtel

 • Irena
  2016-09-27 16:16:29
  2a00:1028:9940:
  Dobrý den, zadala jsem čip číslo 945000006013877 a nemohu jej nikde v žádné databázi nalézt, čip aplikoval mému psu minulý týden veterinární lékař. Děkuji za pomoc

  Odpovídající: Sylva Skálová

  Dobrý den,

  pokud veterinární lékař aplikoval čip a zároveň vydal i petpas, je jeho povinností zaregistrovat pas s čipem do registru petpasů - http://petpas.vetkom.cz/ , který provozuje KVL ČR . Podle mé kontroly se tak nestalo.
  V tomto případě se tedy obraťte na příslušného veterinárního lékaře.

  Pokud byl pejsek pouze očipován, je záležitostí majitele nechat si zaregistrovat čip do některého z komerčních registrů. Odkazy na ně lze najít také na http://petpas.vetkom.cz/

  S pozdravem

  Sylva Skálová
  vedoucí sekretariátu
  KVL ČR

 
Komora veterinárních lékařů České republiky