Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Zvolená kategorie: Ptáci
Zobrazit všechny kategorie

Zobrazuji stranu 1 z 14 (záznamy 1 až 5 z celkových 66)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

 • Veronika
  2017-06-07 21:08:21
  46.33.96.43

  Dobrý den. Našli jsme u domu ptačí holátko. Hnízdo jsme nenašli tak ho máme doma. Ale má za krkem bouličku! Je možné, že ho vyhodili z hnízda protože je to slabý jedinec a nevydrží? Nebo by to mohla být jen tuková bulka? Předem děkuji.


  Odpovídající: MVDr. Veronika Grymová

  Váš dotaz není možné odpovědět formou internetové poradny. Doporučuji navštívit s mládětem veterinárního lékaře, nebo ještě lépe mládě svěřit do péče některého ze záchranných center (seznam najdete na www.zvirevnouzi.cz). 

  MVDr. Veronika Grymová

 • jana
  2016-08-16 10:18:47
  178.255.169.194
  Dobrý den, mám 9 let starého papouška(pyrhura zelenolící) a poslední dobou má řídký silně zapáchající trus. Krmivo má pořád stejné. Prosím o radu, co zařadit do krmiva, nebo je nutné navštívit veterinu. Děkuji Jana H.

  Odpovídající: MVDr. Veronika Grymová

  Dobrý den,

  rozhodně doporučuji nechat papouška vyšetřit veterinárním lékařem. Na vyšetření přineste spolu s papouškem i jeho čerstvý (měkký, ne zaschlý) trus.

  MVDr. Veronika Grymová
 • Dana
  2016-08-04 07:50:25
  109.72.1.164
  Dobrý den, je potřeba odčervovat papoušky preventivně a popř. čím?

  Odpovídající: MVDr. Veronika Grymová

  Dobrý den,

  potřeba odčervování papoušků je zcela individuální v závislosti na situaci v chovu. Pokud je papoušek chovaný jako domácí mazlíček výhradně v bytě a byl při koupi odčerven nebo vyšetřen jako negativní, nemá se kde nadále parazity nakazit a odčervování je zbytečné. V jiných situacích (ptáci ve venkovních voliérách, větší chovy, nově nakoupení ptáci a podobně) je nutné se poradit s veterinárním lékařem, který doporučí nejvhodnější odčervovací režim pro danou konkrétní situaci.

  MVDr. Veronika Grymová
 • Caroline
  2016-07-15 13:27:55
  217.29.7.3
  Dobrý den, mám takový problém s mojí korelou (je to kluk) poslední dobou asi týden v kuse mi přijde taková smutná nebo tak, má hlavu dole skoro pořád má zavřené oči, peříčka jsou furt načepýřená dokáže vydržet na jednom místě i několik hodin a nepohnout se, skoro celé dny mi přijde jako kdyby kýchala a z nosu když kýchne jí vystříknou kapky vodičky nebo něčeho podobného, má i někdy chvilky že se třese třeba hodinu jako by jí byla zima ale my máme v domě dost teplo, někdy mi přijde že by chtěla zvracet, já netuším co jí může být furt si otírá hlavu o rohy nábytku a pořádně nic neděla. Nevíte co s ní může být? Kdyby byla nemocná tak popřípadě doporučit něco co by jí ulevilo.

  Odpovídající: MVDr. Veronika Grymová

  Váš problém není možné vyřešit touto cestou, je nutné co nejdříve navštívit veterinárního lékaře, který papouška vyšetři a doporučí nejvhodnější postup.

  MVDr. Veronika Grymová

 • Petra
  2015-10-30 23:08:40
  66.249.81.164
  Dobrý den. Nedávno jsem si pořídila mládě korely od chovatele. Přijde mi nějaký nemocný. Přes den je málo aktivní (stále spí) a neustále jí. Dnes se mu zřejmě udělalo zle a tak od 12 hodin zvracel. Je celý nesvůj. Dokážete mi někdo nějak rozumně poradit prosím? Děkuji za každou radu.

  Odpovídající: MVDr. Veronika Grymová

  Váš problém není možné vyřešit touto cestou. Obraťte se co nejdříve na veterinárního lékaře a nechejte papouška vyšetřit. K vyšetření přineste i jeho čerstvý trus. 

  MVDr. Veronika Grymová

 
Komora veterinárních lékařů České republiky