Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Zvolená kategorie: Ptáci
Zobrazit všechny kategorie

Zobrazuji stranu 14 z 14 (záznamy 66 až 66 z celkových 66)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

 • monika
  2009-04-07 21:41:29
  85.93.181.101
  Mám dotaz ohledně stříhání drápků korelám, někteří lidé tvrdí, že si jim je stříhají sami, ale já z toho má strach tak jestli se můžu obrátit na veterináře.

  Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

  Dobrý den,

  samozřejmě se můžete obrátit na veterináře. Ačkoliv se zdá, že ostříhat drápky je úkon jednoduchý, nemusí být vždy bez rizika. Papoušci, kteří nejsou běžně hlazeni rukama se mohou při nenadálém uchopení třetí osobou dostat do výrazného šoku. Ne každé veterinární pracoviště ošetřuje exotické ptáky. Lépe je informovat se předem.

  Zdraví
  MVDr. Ondřej Rychlík
 
Komora veterinárních lékařů České republiky