Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Zvolená kategorie: Ptáci
Zobrazit všechny kategorie

Zobrazuji stranu 4 z 14 (záznamy 16 až 20 z celkových 66)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

 • Havel Jiří
  2014-04-05 08:35:41
  127.0.0.1

  Papoušek Žako šedý si neustale okusuje křídlo do krve poraďte prosím děkuji.


  Odpovídající: MVDr. Ľubica Nečasová

  Radím návštěvu u veterinárního lékaře specialisty - je potřeba udělat celkové vyšetření papouška a vyšetření postiženého místa, které si okusuje.

  MVDr. Ľubica Nečasová

 • Martina
  2014-02-18 10:09:55
  127.0.0.1

  Dobrý den, jaké množství Imunoglukanu dávkovat pro papouška? Papoušek konžský, fantiensis. 210 gr. Chci mu to dávat na piškotu. Kolik kapek ? nebo ml ? Děkuji za info.


  Odpovídající: Nepřidělen

  Dobrý den,

  pokud si přečtete záhlaví této poradny, tak zjistíte, že na váš dotaz nemůže nikdo odpovědět.

  Bronislav Kozák
  administrátor

 • Eliška
  2014-02-12 20:38:30
  127.0.0.1

  Mé andulce teče krev ze křídla chtěla si vytrhnout pírko. Co mám dělat mám ji to obvázat obvazem prosím poraďte. Děkuji


  Odpovídající: MVDr. Ľubica Nečasová

  Nechat zaschnout nevázat.

  MVDr. Ľubica Nečasová

 • Petr
  2014-02-03 23:44:50
  127.0.0.1

  Dobrý den, chystám se cestovat s andulkou vlnkovanou. Konkrétně z Moskvy do Prahy. Můžete mi, prosím, poradit, jaké všechny dokumenty musím mít, abych neměl na hranicích problémy s celníky? Mám neověřenou informaci, že v Polsku, bych mohl mít velký problém. Děkuji.


  Odpovídající: MVDr. Ľubica Nečasová

  Vážený pane,

  na tento dotaz Vám odpoví Státní veterinární správa. O podmínkách tranzitu Polskem je třeba se informovat u jejich úřadů.

  Obecně cestování po EU s andulkou - domácím mazlíčkem by problém být neměl. Rozhodně budete potřebovat osvědčení veterinárního lékaře o zdravotním stavu papouška, ne starší 3 dnů před odjezdem. Dále doporučuji mít i potvrzení o vyšetření na chlamydie - s negativním výsledkem. Jednotlivé země mohou mít další požadavky, ty se často mění.

  S pozdravem
  MVDr. Ľubica Nečasová
 • Michaela Burandová
  2014-02-03 09:17:35
  127.0.0.1

  Dobrý deň, p. Nečasová. Som zo Slovenska a mám 14 rokov. Chcela by som sa s vami poradiť na tému roztoče vzdušných vakov/dýchacích ciest u kanárikov. Chcela by som vás poprosiť, keby ste mi napísali, ako a čím to treba správne liečiť. Mám svoju webstránku (www.kanarik.webnode.sk) a tento problém je pomerne častý. Nám, ako mladým chovateľom, tam radí jeden starší chovateľ, no nevieme, či je to správne a či sa postupy pri liečbe zmenili. Tento problém sa pravdepodobne týka aj mňa, mám jedného kanárika. Keď dýcha, tak je počuť pískanie, aj v noci. Chcem to riešiť, lebo nechcem o ňu prísť, nedávno mi uhynula samička. Len neviem, ako to treba správne liečiť. Poznám napríklad S76 alebo Scatt. Preto som sa obrátila na vás, ak mám správne informácie, myslím, že ste článok mali aj v časopise nová exota. Budem vám vďačná za odpoveď a s vaším dovolením by som ju zverejnila na moju stránku, ako článok pre ostatných s podobným problémom. Ďakujem za odpoveď.


  Odpovídající: MVDr. Ľubica Nečasová

  Vážená slečna,

  predovšetkým si treba uvedomiť, že nie každé ochorenie dýchacích ciest u malých vtáčikov majú na svedomí roztoče. Ďalej i v prípade, že sa jedná o roztoče, možu tieto sposobovať poškodenie slizníc a potom dochádza k druhotnej bakteriálnej infekcii. Preto liečba zameraná na roztoče nemusí priniesť požadované výsledky.

  Pokiaľ teda predpokladáme, že jediným problémom je invázia roztočov, odporúčam aplikovať prípravok Stronghold (pre šteňatá a mačatá, prípadne pre mačky). Tento prípravok je dostupný u veterinárov s tým, že je určený pro použitie u psov a mačiek. Je však vyskúšaný (účinný a bezpečný) aj pre malé vtáčiky. Aplikuje sa 1 kvapka na neoperenú časť tela, napríklad na krku alebo spodnej strane krídla. Aplikácia sa opakuje za 2 - 3 týždně, najlepšie celkom 3x.

  S pozdravom
  MVDr. Ľubica Nečasová
 
Komora veterinárních lékařů České republiky