Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Zvolená kategorie: Ptáci
Zobrazit všechny kategorie

Zobrazuji stranu 5 z 14 (záznamy 21 až 25 z celkových 66)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

 • Markéta
  2013-12-11 20:35:45
  127.0.0.1

  Dobrý den, mému otci nedávno zemřela andulka. S otcem jsem mluvila a andulku slyšela jak vesele švitoří... za cca 20 minut mi otec volal že o andulku asi přijde že jí teče ze zadečku krev... a během hovoru který trval cca 5-10 minut andulka zemřela. Nevíte čím by to mohlo být? Otec krmí prosem, andulka měla k dispozici sépiovou kost a také přidával do krmení písek na dobré trávení. Dával myslím také mrkev a vajíčko.


  Odpovídající: MVDr. Ľubica Nečasová

  Vážená paní Markéto,

  k určení příčiny úhynu ptáčka (či jakéhokoliv jiného zvířete) je nezbytná pitva a patologické vyšetření.

  S pozdravem
  MVDr. Ľubica Nečasová
 • G.Čapková
  2013-10-08 05:10:58
  127.0.0.1

  Dobrý den, mám mládě Ary, které si ještě ručně dokrmujeme, je nyní po antibiotikách a ještě špatně tráví, vždy mu tam 1/4 zůstává, slyšela jsem že je dobrý heřmánkový čaj na tyto záležitosti. Chtěla jsem poprosit o radu, jak se aplikuje tedy v jakém množství. Zda mám heřmánek použít místo jednoho dokrmu třeba v množství do 1/2 volete a pak v jakém množství vody je vhodné ho nechat vyluhovat když mám heřmánek sáčkový. Děkuji moc za radu. Hezký den Čapková


  Odpovídající: MVDr. Ľubica Nečasová

  K podpoře trávení doporučuji čaj fenyklový, případně dětský s obsahem fenyklu. Připravuje se podle návodu na obalu. Dokrmovací směs připravujte řidší, k ředění používejte místo vody zmíněný čaj. Pokud se stav přesto do týdne neupraví, případně pokud dochází k úbytku na váze mláděte, je nezbytné nejdříve diagnostikovat příčinu poruchy trávení a zahájit cílenou léčbu.
  Čaj je slouží pouze jako podpora léčby, nelze jej považovat za léčbu.

  MVDr. Ľubica Nečasová
 • Karolína Fränkelová
  2013-05-14 14:50:24
  127.0.0.1
  Dobrý den, dostala jsem se do relativně bezvýchodné situace, potřebuji vystavit modré průkazy pro dravce, se kterými můj přítel vystupuje v sokolnických ukázkách v zahraničí (země EU). Pan doktor, který nám je vystavoval v minulosti je v pracovní neschopnosti a na klinice, kde působí mi bylo řečeno, že je možné je objednat pouze přes komoru a na klinice je jen vyplní a potvrdí na základě CITES a registračních listů. Poradíte mi na koho se mám obrátit, resp. kde mohu čistopisy průkazů sehnat? Děkuji za odpověď K.F.

  Odpovídající: Sylva Skálová

  Dobrý den,

  předpokládám, že “modrými průkazy“ máte na mysli petpasy, které jsou potřebné pro cestování do zahraničí. Komora veterinárních lékařů opravdu vyrábí petpasy pro cirkusy a vystoupení se zvířaty – speciálně pak pro ptáky a hlodavce.
  Tyto by byly vhodné pro vystoupení, které uvádíte. Pasy si může objednat u KVL pouze veterinární lékař, který Vám potom pas vydá zaregistruje do systému evidence těchto pasů. Laik čistopis nemůže obdržet, vždy pouze veterinární lékař.

  S pozdravem
  Sylva Skálová
 • Ivana
  2013-05-12 12:02:29
  127.0.0.1
  Dobrý den, dnes jsem si poprvé u mé korely (je to samec, věk 8 roků) všimla, že se mu jakoby odlupuje zobák. Myslíte si že se jedná o nedostatek vitamínů a min. látek? Popřípadě o nějaké onemocnění? Prosím o odpověď Děkuji Zimová

  Odpovídající: MVDr. Ľubica Nečasová

  Ano, je zde podezření, že rohovina zobáku je nekvalitní. Původ problému je pravděpodobně v nevyhovujícím krmení.

  Doporučuji zkonzultovat s veterinářem - specialistou, případně nechat papouškovi vyšetřit vzorek krve.

  MVDr. Ľubica Nečasová
 • Eva
  2013-04-06 01:00:58
  127.0.0.1
  Dobrý den, andulka stále pospává sedí stranou přivřené oči zobe jen pár zrnek, je velmi vyhublá, ale načepýřená stolici má jen občas mírně řidší. Stáří asi 7 měsíců. Žiji v Egyptě a místní veterináři neví nebo nejeví zájem. Co mám dělat? Jak se pokusit andulku zachránit? Dá se použít něco z běžné lékárny. V obchodě pro zvířata je jen krmivo. Prosím moc o radu.

  Odpovídající: MVDr. Ľubica Nečasová

  Vážená paní Evo,

  v tomto případě nemohu poradit. Příznaky, které popisujete, mohou odpovídat celé řadě diagnóz. Bez vyšetření není možné doporučit léčbu.

  S pozdravem
  MVDr. Ľubica Nečasová
 
Komora veterinárních lékařů České republiky