Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Zvolená kategorie: Ptáci
Zobrazit všechny kategorie

Zobrazuji stranu 6 z 14 (záznamy 26 až 30 z celkových 66)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

 • Karolína
  2013-03-18 20:03:03
  127.0.0.1
  Dobrý den, mám korelku asi 15 let. Poslední dobou je strašně slabá, hodně spí a občas ztratí rovnováhu a spadne. Chtěla bych se zeptat jakého veterináře bych měla kontaktovat a nebo jestli je to projev jejího stáří. Děkuji

  Odpovídající: MVDr. Ľubica Nečasová

  Vážená Karolíno,

  15-ti letá korela rozhodně není stará. Doporučuji navštívit veterináře - specialistu.

  MVDr. Ľubica Nečasová
 • Dáša M.
  2013-03-13 09:12:32
  127.0.0.1
  Dobrý den, včera se moje korela lekla zvonku a rozletěla se proti oknu. Zůstala ležet na zemi převrácená dopředu s mírně roztaženými křídly. Ihned jsem vyrazila k veterináři, specialistovi na exoty. Ten tam bohužel nebyl a jeho kolegyně, veterinářka, se radila pouze přes telefon. Dali ho asi na půl hodiny do krabice, do které zavedli přívod kyslíku, dostal analgetikum a nějaká homeopatika na otřes mozku. RTG, ani fyzikální vyšetření nebylo provedeno, protože ptákům paní doktorka nerozuměla. Korelka se sice zlepšila. Dokonce už sama jí. Ale sedí na podlaze klece, při chůzi vrávorá a přepadává dopředu. Křídla roztahuje. Když jsem ji vyndala z klece, abych jí podala léky, byl tu i náznak vzlétnutí. Co se mi také nelíbí je její ocas. Přijde mi, jako by byla v kostrči prohnutá a ocasem neustále kýve nahoru a dolů. První noc jsme přežili, je druhý den po úrazu. Jak dlouho bych měla čekat na úplné zlepšení? Nebo mám vzít korelku znovu k veterináři, nyní ke specialistce? Bylo mi řečeno, že pokud se do dvou dnů zlepší, nemám chodit. Děkuji.

  Odpovídající: MVDr. Ľubica Nečasová

  Vážená paní,

  Vaše korela pravděpodobně utrpěla otřes mozku a možná i poškození dalších tkání. Má už za sebou období těsně po úrazu, které pro ní bylo kritické. Vyšetření u odborníka by bylo jistě na místě. I v případě, že nedošlo k závažnému a trvalému poškození, bude rekonvalescence trvat několik týdnů.

  S pozdravem
  MVDr. Ľubica Nečasová
 • lenka
  2013-01-08 20:46:02
  127.0.0.1
  Dobrý den, asi měsíc mi občas zvrací andulka. Je to sameček, čtyři roky. Hodně pospává, nezpívá, jako dřív. Ale pak zase zobe, jde se proletět a hraje si ale přijde mi brzy unavený. Průjem nemá a zvracení je někdy. Vařím heřmánkový a tymiánový čaj, do vody kapu na střídačku acidomot, amivit a optimin. V klíce je ještě samička a ta je v pořádku. Ale on je takový drobnější a v létě ho dost trápil průjem, dávala jsem černé uhlí pro ptáčky. Děkuji za odpověď

  Odpovídající: MVDr. Ľubica Nečasová

  Vážená Lenko,

  se samečkem andulky je rozhodně potřeba dojít k veterináři - specialistovi, a to co nejdříve.

  Veterinář vyšetří obsah volete a trus, případně navrhne další vyšetření.

  S pozdravem
  MVDr. Ľubica Nečasová
 • Veronika
  2012-12-11 21:41:08
  127.0.0.1
  Dobrý den chci se zeptat. Mám koreláka je ještě mládě máme ho už asi 4 týdny jenže on se nedá ochočit.tedy abych byla přesná: Pouštíme ho po pokoji a on lítá a pak se vrací zas do klece a píská, nepřipadá mi že by se nás bál. Jenže jakmile se k němu přiblížím tak mě začne zobákem zastrašovat a uletí - nedá se chovat. Nemůžete mi pomoct? Asi nebyl dobrý nápad ho pouštět z klece když ještě nebyl ochočen,že? :/ ´jak ho mám tedy ochočit? a mám ho ještě pouštět z klece než si zvykne? děkuji

  Odpovídající: MVDr. Ľubica Nečasová

  Vážená Veroniko,

  s ochočováním mláďat papoušků se začíná již od 35. dne po vylíhnutí, má-li být výsledek uspokojivý. Nechci tím říct, že staršího papouška nelze ochočit, ale dá to mnohem víc práce a výsledky jsou málokdy tak dobré jako když se začne včas.

  Doporučuji Vám proto: vyhradit si min. 30 minut 2x denně, kdy se budete věnovat pouze papouškovi. Všechno musí být dobrovolné, papouška k ničemu nenuťte. Nejlepším prostředkem k pozitivní motivaci je krmení. Naučte papouška nejdříve, aby si vzal zrníčko z ruky, aniž byste na něj sahala. Postupně se přestane ruky bát.

  Protože na tomto místě nelze poskytnout podrobný návod, doporučuji obrátit se na odborníky anebo literaturu.

  S pozdravem
  MVDr. Ľubica Nečasová
 • Šoltisová
  2012-10-16 11:08:55
  127.0.0.1
  Dobrý den chtěla bych poradit dostala jsem mládě horského papouška jsou mu 4 měsíce je vitální dobře žere, ale padá s bidýlka. Vzala jsem si ho na ruku a zjistila, že má špatné nožičky tu pravou nesevře má natažené drápky takže vůbec neobejme bidýlko a ta levá se kloní do strany a jeden zadní drápek má ve předu, ale tu trošičku používá na držení. Můžete mi poradit zda se s tím dá něco dělat? Jsem z Roudnice n.Labem a není tu žádný veterinář přes ptactvo. Předem moc děkuji Šoltisová.

  Odpovídající: MVDr. Ľubica Nečasová

  Vážená paní Šoltisová,

  doporučuji vyhledat veterinárního lékaře se zaměřením na ptactvo. Ten zhotoví RTG snímky a papouška vyšetří. Až potom dostanete odpověď na Váš dotaz, zda je stav papouška léčitelný.

  S pozdravem
  MVDr. Ľubica Nečasová
 
Komora veterinárních lékařů České republiky