Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Zvolená kategorie: Exotická zvířata
Zobrazit všechny kategorie

Zobrazuji stranu 1 z 10 (záznamy 1 až 5 z celkových 50)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

 • Jakub Davídek
  2015-09-04 21:19:36
  82.202.90.226
  Dobrý den, mám chameleóna jemenského a potřeboval bych vědět nebo co se mu stalo. Na spodní části tlamy se mu udělala bulka a když na ní sáhnu tak je měkká, bojíme se o něj. Prosím o radu? děkuji Jakub Davídek

  Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

  Vážený pane Davídek,

  bulka na spodní čelisti může mít mnoho příčin, častá jsou poranění a drobné abscesy, méně časté různé novotvary. Každopádně je potřeba chameleóna vyšetřit, většina výše uvedených nálezů je k řešení.

  MVDr. Lubomír Hošek
 • Olga Machalínková
  2015-04-14 15:57:19
  127.0.0.1
  Dobrý den, mám želvu pardálí a jsem ze Zlína. Ráda bych se zeptala, zda ve Zlíně je doktor, který se specializuje přímo na exotické zvířata nejlépe želvy. Děkuji Machalínková.

  Odpovídající: Nepřidělen

  Dobrý den,

  pokud si přečtete záhlaví této poradny, tak zjistíte, že na váš dotaz nemůže nikdo odpovědět.
  Dostupné informace jsou pouze v sekci Odborní veterinární lékaři
  https://www.vetkom.cz/ordinations/spec

  Bronislav Kozák
  administrátor

 • Filip Špaček
  2015-01-09 16:08:38
  127.0.0.1
  Dobrý den máme doma asi 5 měsíců starou agamu vousatou včera sežrala 2 červi dnes jsem ji našel na zemi na písku na zádech nemůže se otočit a je nafouklá nevíte co by to mohlo být když tak nějakou radu?

  Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

  Vážený pane Špaček,

  ze 2 červů se agama nemůže přežrat a neměl by nastat žádný problém. Otázkou ale zůstává, jak je vaše agama velká (velikosti se mohou lišit podle postavení ve skupině i podle pohlaví). Současně je nutné posoudit její celkový zdravotní stav a chovatelské podmínky. Velké nebezpečí pro agamy představuje podestýlky, kterou může zvíře sežrat současně s hmyzem, a může způsobit závažné až život ohrožující ucpání střev. Každopádně je nutné agamu vyšetřit u veterináře na specializovaném pracovišti.

  Hezký zbytek dne
  MVDr. Lubomír Hošek

 • Petra
  2014-05-15 09:55:05
  127.0.0.1
  Dobrý den, u želvy nádherné se mi vyskytla nekróza krunýře. Pravidelně ji koupu v roztoku hypermanganu, ošetřuji ji H2O2, dávám vitaminy a minerály. Snažím se ji držet v suchu a na slunci. Dá se dělat ještě něco navíc? (Želvě onemocnění nijak nevadí, má dobrou kondici, žere pravidelně, je velice čilá.) Děkuji za odpověď

  Odpovídající: MVDr. Ľubica Nečasová

  Je otázkou, zda se skutečně jedná o nekrózu či jinou lézi. Pro úspěšnou léčbu je třeba mít co nejpřesnější diagnózu, doporučuji histologické vyšetření vzorku postižené tkáně. Další postup podle výsledku.

  MVDr. Ľubica Nečasová

 • natalie
  2013-11-29 16:28:19
  127.0.0.1

  Dobrý večer mám želvu a ta má u pusy velkou bouli má to tam už dlouho a nemám ponětí co by to mohlo být. Děkuji


  Odpovídající: MVDr. Ľubica Nečasová

  S želvou je potřeba zajít k veterináři, který zjistí o jaký útvar se jedná a co s tím je potřeba dělat.

  MVDr. Ľubica Nečasová
 
Komora veterinárních lékařů České republiky