Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Zvolená kategorie: Kočky
Zobrazit všechny kategorie

Zobrazuji stranu 1 z 86 (záznamy 1 až 5 z celkových 426)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

 • Martina Kalenská
  2018-11-11 17:59:13
  2a00:1028:96c7:c7c6:f43a:959f:db07:655b

  Dobrý den, chtěla bych poprosit ohledně zálomku na ocásku našeho kocourka. Je ze čtyř koťátek a zálomek se objevil pouze u něj. Má ho téměř na konci ocásku, asi tak necelý centimetr od špičky. Jinak má ocásek normálně stavěný, bez zakřivení. Kocourek půjde na kastraci, tak se rozhodujeme, zda bychom mu zálomek nenechali rovnou odstranit. Je to vhodné? Děkuji. Kalenská


  Odpovídající: MVDr.Mgr. Kateřina Návojová Horáčková

  Dobrý den,
  zálomek není nutné odstraňovat, kočce nijak nepřekáží a ze zdravotního hlediska k tomu není důvod.

  S pozdravem

  MVDr. Mgr. Kateřina Horáčková, MANZCVS (Feline Medicine)

 • Bety Zlámalová
  2018-11-10 18:39:55
  31.30.48.176

  U našeho 7 letého kocoura, který má chronické selhání ledvin již téměř rok. Po zhoršení stavu (zánět dásní a moč. měchýře) mu byl v ordinaci po stresové situaci (odvoz na vyšetření) naměřen zvýšený cukr v krvi (8). Může kocourkovi podání inzulínu uškodit, pokud by zvýšený cukr v krvi nebyl z důvodu cukrovky? A navíc odmítá všechny diety. A nejí i 4 i více dní, dokud nedostane jeho oblíbené jídlo syrové kuřecí maso. Děkuji za odpověď


  Odpovídající: MVDr.Mgr. Kateřina Návojová Horáčková

  Dobrý den,

  z jedné hodnoty glykémie rozhodně nelze diagnostikovat cukrovku. Podání inzulinu může v takovém případě velmi výrazně ublížit. Doporučuji konzultovat stav Vašeho kocourka na pracovišti, které je zaměřené na kočičí pacienty.

  S pozdravem

  MVDr. Mgr. Kateřina Horáčková, MANZCVS (Feline Medicine)

 • Helena Sehling
  2018-11-10 18:30:33
  31.30.48.176

  Dobrý den, máme 8 letou kočku. Již tak 3 roky tak 2x až 3x do roka přestane jíst a pít a zvrací a chová se poplašeně a velice mazlivě. Může se jednat o hormonální poruchu? Vyšetřena byla celkově a je prý v pořádku. Děkuji


  Odpovídající: MVDr.Mgr. Kateřina Návojová Horáčková

  Dobrý den,

  Vzhledem k tomu, že pod pojmem "celkové vyšetření" si prakticky lze představit cokoli, doporučuji obrátit se na pracoviště zaměřené na nemoci koček. Zvracení spolu s nechutenstvím může mít celou řadu příčin, obzvlášť u starší kočky, a bez podrobného vyšetření nelze problém specifikovat.

  S pozdravem

  MVDr. Mgr. Kateřina Horáčková, MANZCVS (Feline Medicine)

 • Monika Balcarová
  2018-08-16 18:05:09
  81.200.60.129

  Dobrý den, poprosím o Váš názor ohledně dva měsíce prošlé vakcíny Purevax RCPCh FeLV, kterou včera absolvoval můj sibiřský kocourek (4 roky). Data expirace jsem si všimla až doma a mám velké obavy z reakce organismu. Mám se bát, že se u něho může projevit jedna z nemocí, nebo naopak,,že nebude vůbec chráněný? Očkujeme vždy po roce a teď přes léto je kocourek i na zahradě u lesa, kde je spousta zvěře. Zbývající průběh roku ven nechodí, jen doma. Předem Vám děkuji za odpověď.

  S pozdravem Balcarová


  Odpovídající: MVDr.Mgr. Kateřina Návojová Horáčková

  Vážená paní Balcarová,

  u prošlé vakcíny již nikdo nemůže garantovat její účinnost, tedy že bude kocourek dostatečně chráněn. Pokud byl dosud pravidelně přeočkováván po roce, jak uvádíte, měl by být stále chráněn s ohledem právě na tu předchozí vakcinaci, takže pokud se na chalupě nepotkává s nevakcinovanými kočkami nebo se nepohybuje v místech, kde se pohybují i jiné kočky, tak je riziko nákazy poměrně nízké. Od jiných druhů zvířat mu z hlediska infekcí s výjimkou vztekliny nic nehrozí. Problém je ovšem v nastavení délky dostatečné imunity u FeLV složky, FeLV je u koček s přístupem ven zapotřebí přeočkovávat pravidelně po roce a nelze v tomto případě odhadnout, zda bude i po této prošlé dávce imunita dostatečná a za rok bude stačit znovu přeočkovat, nebo zda vakcína imunitní odpověď nevyvolá a pak by se kocourek musel příští rok očkovat dvěma dávkami FeLV. Ostatní složky vakcíny bych se nebála přeočkovat znovu až příští rok jen jednou dávkou, vzhledem k tomu, že zbytek roku bude kocourek opět doma.

  S pozdravem

  MVDr. Mgr. Kateřina Horáčková, MANZCVS (Feline Medicine)

 • Hlušičková
  2018-08-05 19:03:07
  185.57.228.2

  Dobrý den mám venkovní kotě staré tři měsíce a jeho matka je zakrslá kotě už od mala zrychleně a škubavě dýchá a když je v klidu tak chrčí a tak poslední měsíc se občas tak minutu dáví a hodně zhublo ale má nafouklé břicho. Poslední týden jenom polehává a často usíná i v sedě, moc nejí. Má rozšířené zorničky a klepe se nevím co by mu mohlo být ale za jakoukoli odpověď moc děkuji Hlušičková.


  Odpovídající: MVDr.Mgr. Kateřina Návojová Horáčková

  Dobrý den,

  je nutné neprodleně navštívit veterinárního lékaře. Diagnostiku nelze provádět po internetu. Děkuji za pochopení.

  S pozdravem

  MVDr. Mgr. Kateřina Horáčková

 
Komora veterinárních lékařů České republiky