Komora veterinárních lékařů České republiky

Poradna

Podkategorie:
PsiKočkyDomácí zvířataOstatní zvířataKoněPtáciHlodavciExotická zvířataPrasataostatní

Zobrazuji stranu 1 z 459 (záznamy 1 až 5 z celkových 2293)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

 • Monika Balcarová
  2018-08-16 18:05:09
  81.200.60.129

  Dobrý den, poprosím o Váš názor ohledně dva měsíce prošlé vakcíny Purevax RCPCh FeLV, kterou včera absolvoval můj sibiřský kocourek (4 roky). Data expirace jsem si všimla až doma a mám velké obavy z reakce organismu. Mám se bát, že se u něho může projevit jedna z nemocí, nebo naopak,,že nebude vůbec chráněný? Očkujeme vždy po roce a teď přes léto je kocourek i na zahradě u lesa, kde je spousta zvěře. Zbývající průběh roku ven nechodí, jen doma. Předem Vám děkuji za odpověď.

  S pozdravem Balcarová


  Odpovídající: MVDr. Mgr. Kateřina Horáčková

  Vážená paní Balcarová,

  u prošlé vakcíny již nikdo nemůže garantovat její účinnost, tedy že bude kocourek dostatečně chráněn. Pokud byl dosud pravidelně přeočkováván po roce, jak uvádíte, měl by být stále chráněn s ohledem právě na tu předchozí vakcinaci, takže pokud se na chalupě nepotkává s nevakcinovanými kočkami nebo se nepohybuje v místech, kde se pohybují i jiné kočky, tak je riziko nákazy poměrně nízké. Od jiných druhů zvířat mu z hlediska infekcí s výjimkou vztekliny nic nehrozí. Problém je ovšem v nastavení délky dostatečné imunity u FeLV složky, FeLV je u koček s přístupem ven zapotřebí přeočkovávat pravidelně po roce a nelze v tomto případě odhadnout, zda bude i po této prošlé dávce imunita dostatečná a za rok bude stačit znovu přeočkovat, nebo zda vakcína imunitní odpověď nevyvolá a pak by se kocourek musel příští rok očkovat dvěma dávkami FeLV. Ostatní složky vakcíny bych se nebála přeočkovat znovu až příští rok jen jednou dávkou, vzhledem k tomu, že zbytek roku bude kocourek opět doma.

  S pozdravem

  MVDr. Mgr. Kateřina Horáčková, MANZCVS (Feline Medicine)

 • Hlušičková
  2018-08-05 19:03:07
  185.57.228.2

  Dobrý den mám venkovní kotě staré tři měsíce a jeho matka je zakrslá kotě už od mala zrychleně a škubavě dýchá a když je v klidu tak chrčí a tak poslední měsíc se občas tak minutu dáví a hodně zhublo ale má nafouklé břicho. Poslední týden jenom polehává a často usíná i v sedě, moc nejí. Má rozšířené zorničky a klepe se nevím co by mu mohlo být ale za jakoukoli odpověď moc děkuji Hlušičková.


  Odpovídající: MVDr. Mgr. Kateřina Horáčková

  Dobrý den,

  je nutné neprodleně navštívit veterinárního lékaře. Diagnostiku nelze provádět po internetu. Děkuji za pochopení.

  S pozdravem

  MVDr. Mgr. Kateřina Horáčková

 • Gabriela
  2018-07-31 16:34:46
  85.135.47.14

  Dobrý den, v zookoutku mě přes tričko škrábla kopytem ovce. Šlo o povrchové škrábnutí. Mám se obávat nějaké infekce. Do druhého dne se ranka zahojila. Mám mít obavu třeba ze vztekliny? Ovci si hladilo a krmilo spoustu dětí i dospělých. Byla v uchu označena. Jedná se u koutek na Slovensku. Děkuji. g.s.


  Odpovídající: MVDr. Karel Daniel

  Infekce se samozřejmě může dostat i do povrchového škrábnutí - že se ranka zahojila je dobrá zpráva. Není podstatné jedná-li se o škrábnutí kopýtkem nebo o ostrý předmět - základní zásady ošetření drobných poranění jsou vždy stejné.

  Obava ze vztekliny je v popsaném případě zbytečná.

  MVDr. K. Daniel
 • Jakub
  2018-07-06 23:30:23
  185.151.252.229

  Dobrý den. Potřebuji vaši radu či pomoc. No zkrátka koupil jsem si koně o kterého jsem se dlouhodobě staral. Během pár týdnu jak jsou teď vedra se ji rozrostly sarkoidy po uších (měla jich méně a malých, ale teď je to o dost větší). Jestli bych vás prosím mohl poprosit o nějaké typy či pomoc, fakt mi na mé kobyle záleží. Má to na jednom z nejhorších míst (na uchu) a potřebuju nutnou pomoc odborníka přes tuto problematiku, jelikož nespecializovaní veterináři to řešili kortikoidy a buhví čím, vyrezavanim a to vždy jen zhoršilo tak jsem už odmítal veškeré vyrezavani či kortikoidy. Posílám vám fotky, nelekněte se. Děkuji vám za vaši pomoc Prý existuje nějaká mast z USA a prý známé na sarkoidy zabrala dobře, mohl bych se zeptat tedy jestli by byla pro toto vhodná a jestli by se to tím dalo řešit? vím že to bude stát dost jelikož se ji to dost rozlezlo, ale hlavně aby byla zdravá. Chování bych specifikoval tak.. v zimě se zmenšují, ale takový nárůst počtu a zvetšení jsem doteď vůbec nezaznamenal.


  Odpovídající: MVDr. Karel Daniel

  Chirurgické odstraňování sarkoidů může spočívat v jejich extirpaci ( = "vyřezávání" jak je v dotazu označováno), hlubokém zmrazování apod. Vždy záleží na lokalizaci sarkoidu a také jak koni reálně vadí.
   
  Označení "nějaká mast z USA" nelze komentovat, aniž je známý přesný název, jedná-li se o registrovaný veterinární přípravek, jaké je jeho složení, doporučení příbalové informace, atd.
   
  MVDr. K. Daniel
 • Hana
  2018-07-03 12:25:21
  185.57.228.2

  Dobrý den, můžete mi prosím poradit, kam se obrátit v případě špatně stanovené diagnózy u psa, léčením něčeho jiného a následného úmrtí člena rodiny? Kde podat stížnost? Bohužel asi 36 případ. Děkuji


  Odpovídající: Nepřidělen

  Dobrý den,

  může podat stížnost Revizní komisi KVL ČR.
  Doporučený postup při nespokojenosti s veterinárním ošetřením najdete zde:

  https://www.vetkom.cz/doporuceny-postup-s-nespokojenosti-s-veterinarnim-lekarem/

  Bronislav Kozák
  administrátor
   

 
Komora veterinárních lékařů České republiky