Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poslední jednání starého představenstva

Poslední jednání “starého” představenstva

Naše poslední jednání se konalo den před jednáním Sněmu, tj. 19.10.2007 v Přerově. Jak už je naší tradicí, začali jsme pozdě. Tentokrát se není čemu divit, ale cesta pro mnohé z nás byla dlouhá, plná objížděk a chvil bloudění po Přerově, když jsme minuli špatně viditelný třetí poutač na hotel Jana.

Takže po asi tak hodinovém zpoždění jsme se sešli v menším salonku s názvem Žerotín a začali jednat.

Hlavním tématem byla opět novela Zákona o léku. V poslední době se velká část členů představenstva nezabývala ničím jiným a proto jsme byli panem prezidentem informováni o celém průběhu této peripetie a výsledcích jednání.

Do celé akce byla zapojena PR agentura Atol, která se zatím ukazuje jako velmi akce schopná. Myslím, že i vy, pokud nepatříte k těm, kterým je všechno fuk, se o celé dění zajímáte také, takže jen velmi stručně.

Zdravotní výbor parlamentu propustil do druhého čtení návrh obsahující uvolnění prodeje léčiv od distributorů přímo k chovatelům hospodářských zvířat. Máme za to, že to není v žádném případě rozumný nápad a proto Komora zahájila argumentační akci, proč to není dobré. Proběhlo mnoho rozhovorů nejen pana prezidenta s novináři či některými poslanci, byla uspořádána tisková konference a jejím výsledkem je, že se veřejnost i poslanci začali o tuto věc zajímat víc. Doufejme tedy, že nakonec zvítězí zdravý rozum nad nebezpečnou liberalizací trhu s léčivy. Nerada bych se totiž dočkala doby, kdy se budou lahvičky s léčivy volně válet po stolech u kdekoho. A telefonáty typu, “doktore, už nám došel clamox, předepiš nám tak 10 kusů..”, mi jsou také proti srsti. Je jasné, že kromě ušetření peněz budou chtít všichni také ušetřit čas. Tak proč by měli chtít aby veterinář do chovu jezdil opakovaně, oni přece za tu dobu co chovají hospodářská zvířata už ledacos poznají sami.

Od revizní komise jsme se dozvěděli, že počty stížností neklesají a neklesají. Vyposlechli jsme si zprávy jednotlivých komisí, které budou prezentovány na Sněmu, přispěli něco málo na studentský turnaj, poslali tři zástupce do Bruselu na FVE, odložili návrh změny na posuzování dědičných vad na prosinec až po schůzi předsedů chovatelských klubů a schválili další nová osvědčení pro veterinární lékaře.

Na závěr nás informoval Dr.Matušina o průběhu schůzky mezi tvůrci softwaru pro registraci petpasů a tvůrci veterinárních programů.

Výsledkem je dohoda o vytvoření dokumentu o jejich vzájemné komunikaci a do měsíce předložení jejího textu Komoře k odsouhlasení. Výrobci jednotlivých veterinárních programů pak sami budou vytvářet pro své klienty požadované podmínky pro přímé napojení do registru. V 19hod.bylo jednání ukončeno, Dr.Borkovec a Dr. Matušina se šli společně připravit na moderování sněmu a my ostatní jsme šli na pivní raut. Tak se nám tam zalíbilo, že nás museli nad ránem vyprovodit z výčepu A tímto článkem končím můj seriál o zasedání představenstva a končím své první volební období

MVDr. Jana Součková