Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Proč je špína zažraná ?

  Z REDAKČNÍ POŠTY

Domnívám se, že by představenstvo na tuto, byť dobře promyšlenou hru, přistoupit nemělo. Jasně jsme odhlasovali, že takové “příspěvky” se publikovat nebudou. A nepodceňovala bych toto nesmyslné kydání imaginární špíny na představenstvo, nakonec i v představenstvu sedí kolegové, kteří zažili, co způsobil dopis 200 pragováků do Moskvy. Lidé sice čtou bulvár a vymýšlení pomluv drží řadu vydavatelství nad vodou, ale čtenáři si zapamatují pouze pomluvy a ne omluvy nařízené soudem. K oblíbeným estébáckým praktikám patřilo vypustit fámy o osobě, kterou chtěli zlikvidovat a i tzv. slušní občané byli ochotni věřit, že na tom něco bude. Jsem na tyto goeblsovské praktiky drobet citlivá. Budou-li otištěny “příspěvky”, žádám o otištění mého příspěvku tohoto znění:

Když jsem se na posledním zasedání představenstva rozhlédla kolem sebe, napočítala jsem celkem 5 spolužáků. I kandidátní listiny pro volby svědčí o tom, že o práci v KVL mají zájem především ty ročníky, které zažily předlistopadové časy a pamatují často nesmyslnou buzeraci za minulého režimu a to nemám na mysli pouze působení kolegy Matušiny coby pomvěda na vojenské katedře či udělování důtek za neúčast na schůzích SSM, kde začal coby předseda svoji kariéru soudruh Kyllar. K omlazení a radikální výměně, po které spolu se soudruhem Šlinkem (akce mládež řídí Brno 1949) volá kolega Hošek, tak naštěstí nedojde. Pokud volby proběhnou. Rvačka o křesla a posty se nekoná, jednání představenstva jsou pro kolegy veřejná a zápisy k dispozici. Nechápu proto o co nyní kolegovi Matušinovi a Kyllarovi, kteří jako jediní nezískali podporu okresního sdružení, jde. Nebo, že by to byl ten pravý důvod? Pro připomenutí, když končila ve funkci prezidentka Zdena Dvořáková, měl kolega Matušina našlápnuto na funkci prezidenta. Každé číslo komorového věstníku plnily jeho polemiky s prezidentkou, na které už v závěru kampaně odmítla odpovídat. Za to se jí na sněmu dostalo “poděkování”, zkrátka se podařilo prostřednictvím revizní komise vylít na ni kýbl smyšlené špíny. Po sněmu se sešlo, z průběhu sněmu lehce vyděšené, nově zvolené představenstvo, jehož jsem se právě stala členkou, a kolega Matušina se promtně dožadoval zvolení do funkce prezidenta. A tady je zakopán pes a trauma kolegy, prezidentem se nikdy nestal. Ale proč se má nyní opakovat stejný scénář, když se kolega Matušina rozhodl zalehnout na matraci v revizní komisi? Racionální důvod není. Akolega Kyllar? Reference poskytne každé pracoviště a spolupracovníci, pokud budete mít zájem. Zkrátka tento tandem působí jako lučavka královská, která rozleptá i fungující organizaci jako je KVL. Na shledanou na sněmu.

 
Katka Novozámská