Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Prohlášení Komory veterinárních lékařů k pořadu CNN Prima News

Prohlášení Komory veterinárních lékařů k pořadu CNN Prima News

Dub 26, 2022

Komora veterinárních lékařů se distancuje od prohlášení, které zaznělo v pořadu Nový den na CNN Prima News dne 25.4.2022 v souvislosti s pomocí zvířatům na Ukrajině. Host pořadu, paní Markéta Pavleje, označila českou veterinární komoru za subjekt, který zakázal dovoz zvířat z Ukrajiny. Komora veterinárních lékařů je stavovská organizace sdružující soukromé veterinární lékaře a nemá nic společného se stanovováním pravidel dovozu zvířat. Podmínky dovozu zvířat z Ukrajiny nařizuje a je k tomu pravomocná výhradně Státní veterinární správa České republiky.

Komora veterinárních lékařů se do pomoci Ukrajině aktivně zapojuje. Je spolupořadatelem charitativního představení pro Ukrajinu, které se uskuteční v červnu v pražském Strašnickém divadle. Chystá se i finanční dar v oblasti zajištění potřebné péče o zvířata v nouzi. Řada veterinářů se zapojila do pomoci soukromě – poskytli ubytování, finanční a materiální pomoc anebo tlumočnické a poradenské služby uprchlíkům, a to nejen těm se zvířaty. A mnozí veterináři ochotně pomáhají i profesně. Nabízejí pro zvířata uprchlíků (psy, kočky, fretky) bezplatnou základní prohlídku, aplikaci čipu, registraci zvířete a očkování proti vzteklině – tak, aby nově příchozím bylo ulehčeno splnění státem požadované podmínky vyšetření na vzteklinu do 72 hodin od vstupu do země v rámci 10 denní karantény.

Komora veterinárních lékařů