Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Prostor pro české mléko je v Číně

  INFORMACE, ZPRÁVY, VÝZVY
Z čínské kuchařky
Jak jíst olomoucké tvarůžky?
Třeba je napíchnout na nůžky?
Radši na ně použít hůlky,
a nejdřív je stříhnout na dvě půlky…

Díky serióznímu a pečlivému jednání Státní veterinární správy ČR s odpovídající čínskou autoritou bude letos možné uplatnit české mléčné výrobky vyrobené z tepelně ošetřeného mléka a tepelně ošetřené mléko na čínském trhu.

Ke konci uplynulého roku se totiž podařilo Státní veterinární správě ČR ve spolupráci s naším velvyslanectvím v Pekingu vypracovat a přeložit veterinární osvědčení pro vývoz mléčných výrobků do ČLR. Vývoz je tedy povolen, tuto skutečnost potvrzuje nóta č. 1296/2008 z 15. 12. 2008. Že AQSIQ – Čínský úřad pro dovozy a karantény – schválil tuto možnost, je podle Milana Maleny, ústředního ředitele SVS ČR, velmi významným krokem, na jehož počátku byla podrobná a důsledná bilaterální jednání zástupců Státní veterinární správy a čínské strany, naposledy i na zasedání WTO v Ženevě v říjnu loňského roku.

Možnost vyvážet české mléčné výrobky na tak rozsáhlý trh, jako je čínský, může být dobrou zprávou pro české výrobce. A že k takové možnosti nyní dochází, svědčí mj. i o tom, že orgány našeho státního veterinárního dozoru usilují kromě zdravotní nezávadnosti produkce i o možnost jejího uplatnění na ostatních trzích. To znamená, že je naše certifikace důvěryhodná a akceptovaná.

 
Josef Duben, tiskový mluvčí SVS ČR
Další informace na www.svscr.cz