Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

První ročník koulení s dětmi

  INFORMACE, ZPRÁVY, VÝZVY

Leoš Grejcar – veterinární Václav Matěj Kramerius

Nenajdeme-li si pro své děti volný čas, zameškané už nikdy nedohoníme.

… řádně se posilnit je třeba jak před akcí, tak i po ní

 

S přibývajícími léty a kilogramy tělesné hmotnosti podléhám přirozenému vývoji ze zaměstnaného otce na velice zaměstnaného otce. Z pohledu mých krásných a poslušných dcer jsem se změnil ze snídaňo-večeřového typu (jedinečnou příležitostí mých dcer spatřit svého otce bylo u snídaně a večeře) na víkendový typ. Volné víkendy jsou jedinečným okamžikem, kdy se snažím věnovat své dívčí letce a vynahradit jim svoji nepřítomnost v průběhu týdne. Každým rokem pravidelně zapomínám na kulatá výročí a oslavy. Prohřeškem proti dětské hravosti je určitě v očích našich dětí opomenutí významného kalendářního dne, kterým je vždy Den dětí. S postupným dospíváním se mi možnosti volby smysluplného oslavení tohoto dne zužují a návštěva McDonalda v sobě již neskrývá nadšení dítěte při rozbalení rodinného Happy mealu a obohacení sbírky hraček značky Made in China.

Téhož názoru je i má sestra, jedna ze zakladatelek a organizátorek společnosti Haima – pro pomoc dětí s hematoonkologickým onemocněním. Oba dva jsme si uvědomili, že plánujeme naprosto podobné akce, jejichž cílem jsou šťastné dětské úsměvy a spokojení rodiče, kteří nemusí nic složitě plánovat a organizovat.

naši malí sportovci upřednostnili lahodně ugrilované steaky

Slovo dalo slovo a uspořádali jsme pro členy našeho plzeňského veterinárního sdružení a společnosti Haima 1. ročník koulení s dětmi. Ihned první sobotu po Dni dětí jsme díky pochopení a podpoře pana Majera – majitele námi oblíbené bowlingárny v Třemošné uspořádali toto sportovní klání.

Od začátku června jsme netrpělivě sledovali předpověď počasí a přemlouvali rosničky, aby nám seslaly slunečné počasí. To se naštěstí podařilo. V neděli ráno jsme se probudili do překrásně slunečného dne a přepravili jsme se do místa konání. Úderem desáté hodiny se strhnul souboj o nejlepšího koulaře. Dětičky s úžasným zápalem a nasazením koulely, co to šlo, bez rozdílu pohlaví a hmotnostních kategorií. Veterinární účastníci opět nezklamali, neboť až po ofi ciálním zahájení dorazila rodinná družstva hájící naše stavovské barvy. Po dvou hodinách namáhavého koulení bylo připraveno vystoupení dětského stepařského kroužku, které stepařskými podkůvkami rozezvučelo přilehlé parkoviště.

Ovšem nejen sportem člověk je živ, a proto bylo pro naše malé sportovce připraveno chutné občerstvení. Velice mě zarazilo, že i při tropických vedrech s azurovou oblohou naši malí sportovci upřednostnili lahodně ugrilované steaky, buřty a klobásy před cukrovinkami. To ovšem nebránilo tomu, aby se zmrzlinové pomlsání stalo chutným sladkým zakončením této skvělé akce.

 

… o prospěš nosti pohybu na čerstvém vzduchu už byly popsány tuny papíru. A je třeba je popisovat dál

Poděkováním za tuto akci pro nás byly spokojené úsměvy těch nejmenších a našich přátel, což pro nás znamená výzvu pro uspořádání II. ročníku, na který vás co nejsrdečněji všechny zveme do naší plzeňské kotliny.

 
Leoš Grejcar – veterinární Václav Matěj Kramerius