Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Slavnostní setkání v sídle Notářské komory

  Z ČINNOSTI KOMORY

V sídle Notářské komory v Apolinářské ulici v Praze se 16. prosince konalo slavnostní společenské setkání české notářské obce. Účastnila se jej mimo jiné i ministryně spravedlnosti a jeho součástí bylo i hudební vystoupení Jiřího Stivína.

Jiří Stivín – vystoupení na setkání Notářské Komory

 

JUDr. Tomáš Oulík – pražský notář – zde představil svoji knihu BLBÝ PRINC. Tento sborník převážně absurdních textů objevuje „překvapivé pohledy na malých plochách“.

S jeho laskavým svolením uvedeme některé jeho texty na stránkách našeho časopisu. Toto je první z nich:

BANKÉŘI A PRÁVNÍCI

Bankéři jsou za vodou. Právníci se k nim pokoušejí neúspěšně dostat. Bankéři mají obsazené všechny mosty. Právníci zlostně metají přes řeku hroudy bláta. „My vám to spočítáme!“ zlostně přitom volají. „My počítáme líp!“ smějí se bankéři.

Občas pronikne na druhou stranu mazaný právník s nočním převozníkem. Platí ho obě strany, jezdí, jen když je schovaný měsíc. Převezený právník již nepokřikuje. Aby byl co nejméně nápadný, je skloněný a čistí břehy od vrhaného bláta.

 
MVDr. Karel Daniel