Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Slovenská Komora oslavila „dvacítku“

  Z činnosti komory

Karel Daniel

Dvacáté výročí, dvacet let, které utekly jako voda

… Prezident KVL SR v rozhovoru se slovenským ministrem zemědělství

 

Při příležitosti 20. výročí vzniku slovenské Komory veterinárních lékařů se 20. ledna v historických prostorách zvolenského hradu setkali zástupci slovenského „veterinárního života“ se svou politickou reprezentací a zahraničními hosty.

Poté, co prezident slovenské Komory Dr. Ladislav Stodola ve svém proslovu připomněl historii KVL SR, dostali slovo první prezident Dr. Marian Gajdoš i kolegové, kteří se při vzniku Komory účastnili parlamentního dění a významně přispěli k formulování nové podoby veterinární profese po její privatizaci.

Za státní veterinární lékaře promluvil prof. Jozef Bíreš, současný ředitel ŠPVS, za košickou Vysokou školu veterinární potom její rektor prof. Pilipčinec. Shromáždění stručným projevem pozdravil i slovenský ministr zemědělství.

Součástí ceremonie bylo i předávání diplomů a pamětních medailí. Za KVL ČR se na pozvání prezidenta slovenské Komory zúčastnili MVDr Rychlík a MVDr. Daniel.

Prezident české Komory Dr. Rychlík zde přijal významné ocenění české Komory veterinárních lékařů za dlouholetou spolupráci s KVL SR při formulaci veterinární profesní politiky.

Společenskou část této oslavy provázela vystoupení kapely Cigánski Diabli, s osobitou hudbou na pomezí čardáše, swingu, klezmeru i klasiky. Na rozdíl od podobných příležitostí v českých zemích odcházela většina hostů, včetně profesora Bíreše i rektora Pilipčince, mezi posledními …

 

…Prezident české a prezident slovenské Komory v průběhu slavnostního shromáždění

 

…Cigánski Diabli jsou odbornou veřejností považováni za jeden z nejlepších orchestrů v kategorii Etno a World Music na světě. Při svých koncertech objeli již nespočet států celého světa – USA, Austrálii, Kanadu, Japonsko, Čínu, Tchaj-wan, Mexico, Španělsko, Řecko a mnoho dalších států a v říjnu zavítají i do Veselí nad Moravou

 

… historií nabité a důstojné prostory zvolenského hradu, zvuk divoké cikánské hudby, dobrý program a příjemní hosté. Mix, ze kterého jiná než příjemná a přátelská nálada ani vzniknout nemohla

 

... Pamětní medaile udělená Komoře veterinárních lékařů České republiky

 
Karel Daniel