Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Sněm slovenské komory veterinárních lékařů

  Časopis Zvěrokruh 1/2018
     Z činnosti komory


Karel Daniel

Kongresové centrum v Bešeňové u Liptovského Mikuláše patřilo slovenským veterinářům

Dne 25. listopadu se v Kongresovém centru v Bešeňové u Liptovského Mikuláše konal XXVII. sněm slovenské komory veterinárních lékařů. Na pozvání prezidia KVL SR se jako hosté zúčastnili prezident KVL ČR Dr. Daniel spolu s viceprezidentkou Dr. Vaňousovou.


 

Kromě nutných formálních náležitostí jako schvalování hospodaření za uplynulý rok a zpráv jednotlivých orgánů komory – jen pro zajímavost disciplinární orgány slovenské komory řeší ročně zhruba 10x méně případů než disciplinární orgány naše – byly významnými tématy sněmového jednání možná tvorba a uplatňování standardů veterinární činnosti a působení právnických osob poskytujících veterinární léčebnou a preventivní péči. V obou těchto případech zatím na sněmu zvítězil konzervativní pohled na věc. Významným diskutovaným tématem byly rovněž legislativní posuny, které znemožnily praktickým veterinárním lékařům na Slovensku odebírat od distributorů humánní léčiva k poskytování veterinární péče.

Prezidentkou slovenské komory byla pro nadcházející volební období přímým hlasováním na sněmu zvolena MVDr. Silvia Štefáková a viceprezidentem MVDr. Ladislav Stodola.


Korporativizace veterinární činnosti, dostupnost a kvalita čerstvých absolventů i měnící se veterinární demografie zůstávají mezi významnými tématy, která spojují naši profesi na obou stranách společné hranice. S rektorkou Veterinární univerzity Košice, ředitelem ŠPVS i vedením slovenské komory jsme se proto na místě předběžně domluvili na společném setkání a diskuzi k těmto aspektům „Vet Future“. A to pravděpodobně v březnu 2018 u nás. Věřím, že bude v zájmu i vedení české SVS i brněnské VFU, aby se k rozhovorům o budoucnosti veterinární profese ve střednědobém horizontu v obou našich zemích připojili.

Karel Daniel

Komora veterinárních lékařů České republiky