Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Soutěž středních veterinárních škol

  Časopis Zvěrokruh 1/2015
     Informace – zprávy – výzvy

Josef Duben

Tisková zpráva 19. 11. 2014

 

V 8. ročníku soutěže středních veterinárních škol popáté zvítězili studenti z Českých Budějovic

Milan Malena, šéf Státní veterinární správy, již poosmé ocenil vítězné družstvo studentů v soutěži O cenu ústředního ředitele SVS a popáté těmi oceněnými byli studenti ze Střední odborné školy veterinární, mechanizační a zahradnické z Českých Budějovic.

Soutěž je tradičně pořádána ve Školicím středisku Státního veterinárního ústavu Praha, jež bylo zbudováno před deseti lety s přispěním prostředků programu Phare EU. Konala se ve dnech 10.–12. 11.

Osmého ročníku soutěže ve veterinárních znalostech a dovednostech se účastnili zástupci osmi středních veterinárních škol, a to z Nitry, Třebíče, Kroměříže, Košic, Benešova, Boskovic, Hradce Králové a Českých Budějovic, přičemž pořadí umístění je v opačném pořadí.

Předsedkyní hodnotitelské komise, kterou jmenoval Milan Malena, byla opět Bohuslava Tremlová, děkanka Fakulty veterinární hygieny a ekologie Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně. Společně se šéfem státní veterinární správy Milanem Malenou se shodli, že úroveň studentů je rok od roku vyšší, nejen ve vědomostech, ale zejména v celkovém vystupování a schopnosti reprezentovat svou školu.

 

Kromě celkového ocenění byly letos uděleny i dvě ceny pro družstva a jedna pro jednotlivce: Zvláštní cenu hodnotitelské komise za nejlepší laboratorní diagnostiku získala škola z Hradce Králové a Zvláštní cenu hodnotitelské komise za vynikající projev a přispění k sehranosti týmového vystoupení a reprezentaci své školy získala škola z Košic. Zvláštní cenu hodnotitelské komise za pozoruhodný profesionální výkon získala Hilda Pešková z Kroměříže.

Milan Malena při hodnocení účastníků soutěže znovu zdůraznil, že základem jsou samozřejmě znalosti a dovednosti, ale významným předpokladem úspěchu, a to nejen profesního, je umění je prezentovat a i reprezentovat.

 
Josef Duben,
tiskový mluvčí SVS


Další informace z oblasti Státní veterinární správy lze získat na internetových stránkách SVS ČR: www.svscr.cz