Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Správná cesta?

Správná cesta?

Už z několika úst jsem slyšel, že vzdělávací komise Komory veterinárních lékařů ČR nastoupila správnou cestu ve vzdělávání. V lednu se uskutečnil, pro velký zájem opakovaně, seminář na téma RTG vyšetření dutiny břišní psa a kočky. Také tentokrát si zásady správného RTG břicha a RTG topografii břicha psa, kočky přišlo vyslechnout tolik kolegů, že posluchárna byla opět plná. Přesto se hned následující měsíc, přesně 23. 2. 2008, konal další odborný komorový seminář Geriatrický pacient.

Zájem byl tak obrovský, že bylo nutné nejen změnit posluchárnu, ale přidat i samostatné židle, aby se zájemci měli kam usadit. Přednášející sdělovali velmi zajímavé informace z oblasti výživy, ortopedie či interní diagnostiky. O tom, že se jednalo o informace veskrze nové, svědčil i fakt, že posluchači strávili převážnou dobu v posluchárně a takřka všichni vydrželi až do ukončení v pozdních hodinách. To se tak často nestává ani na honosnějších akcích.

Mohu tedy s uspokojením konstatovat, že kvalitními semináři, za velmi slušnou cenu, začal kolektiv vzdělávací komise, pod vedením kolegy Luboše Hoška, vytvářet důstojnou konkurenci „zlatokopům,“ neboli pořadatelům seminářů s nedůstojnými cenami. Obrovský zájem kolegů a kolegyň ukazuje, že taková cesta je správná. Takže držme jim pěsti, ať dlouho vytrvají.

MVDr. Petr Matušina