Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Tenisové klání veterinářů v Brně

Tiskovou zprávu rozesílá: EURO P.R. s.r.o.
European Marketing & Media House, 533 53 Pardubice – Semtín
Tel./fax: 466 611 139, 777 100 388, e-mail: europr@europr.cz


Tenisové klání veterinářů v Brně

Poslední zářijová neděle byla ukázkovým příkladem babího léta. V tomto téměř letním počasí proběhl v tenisovém areálu BLTC v Brně Lužánkách tenisový turnaj Komory veterinárních lékařů České republiky. Klání, které nese název Memoriál MVDr. Tomáše Vacka, se konalo již čtvrtým rokem.

Hlavním sponzorem turnaje byly Veletrhy Brno, a.s., se kterými komora spolupracuje při každoročním pořádání Středoevropského veterinárního kongresu v rámci veletrhu Animal Vetex. Kongres letos na jaře přivítal mnoho zajímavých účastníků, mezi nimi i významné hosty ze zahraničí. Dalšími partnery turnaje byly společnosti Bayer, Veyx a Biopharm.

Na antukovém povrchu změřilo své síly šestnáct hráčů, z toho i hosté, kteří nebyli “od fochu”. Celkovým vítězem se stal zahraniční účastník Matúš Kráľ, jehož otec MVDr. Ľubomír Kráľ předsedá dozorčí komisi Komory veterinárních lékařů Slovenské republiky. Cena tedy putuje ke slovenským kolegům. Mezi veterináři kraloval dr. František Pospíšil, za ním se umístil dr. Radomír Mráček a dr. Pavel Janák. Cenu útěchy obdržel dr. Miroslav Peršín. Po kurtu nepobíhali pouze mužští účastníci, turnaj svou přítomností poctila Alžbeta Miškovičová, dcera dr. Dušana MIškoviče z disciplinární komise komory slovenských kolegů. Turnaje se rovněž jako čestný host zúčastnil MVDr. Jiří Mareš, který vyhrál všechny předchozí ročníky turnaje.

Turnaj probíhal v příjemné atmosféře, ale soupeřivého ducha prokázali všichni. Večer po finálovém souboji a vyhlášení vítězů se všichni sešli u posezení s nezbytným občerstvením. Vítězům blahopřejeme k získání medailí a pohárů. Těm, kteří se neumístili, přejeme zlepšení formy během příští sezony, na jejímž konci se můžeme těšit na pátý ročník tenisového Memoriálu.

Tomáš Fridrich