Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Tisková zpráva – Nezapomínejme na veterinární lékaře

Tiskovou zprávu rozesílá: EURO P.R. s.r.o.
European Marketing & Media House, 533 53 Pardubice – Semtín
Tel./fax: 466 611 139, 777 100 388, e-mail: europr@europr.cz


NEZAPOMÍNEJME NA VETERINÁRNÍ LÉKAŘE

Při příležitosti Světového dne zdraví, který se každoročně připomíná 7. dubna, Komora veterinárních lékařů ČR upozorňuje na důležitou úlohu soukromých a státních veterinárních lékařů v systému boje o zdravé potraviny. Jsou to právě tito veterinární lékaři, kteří při aplikaci jakékoliv léčivé látky zvažují její účinky nejen na zdraví pacienta, ale i na další využití zvířete jako jatečného kusu – zdroje potraviny pro výživu lidí. Zároveň vyznačují ochranné lhůty do záznamu chovatele. Spolu se zodpovědnými chovateli jsou zvěrolékaři svou každodenní téměř neviditelnou činností dlouhodobou zárukou bezpečnosti českých potravin i zdraví obyvatel. Je i jejich zásluhou, že ve vadných potravinách se české suroviny živočišného původu prakticky nevyskytují.

Pokud máte zájem o více informací, obraťte se na prezidenta Komory veterinárních lékařů ČR MVDr. Jana Bernardyho na adresu: bernardy@vetkom.cz.