Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Tisková zpráva – Prezident Komory veterinárních lékařů ČR předal šek pro Kociánku

Tiskovou zprávu rozesílá: EURO P.R. s.r.o.
European Marketing & Media House, 533 53 Pardubice – Semtín
Tel./fax: 466 611 139, 777 100 388, e-mail: europr@europr.cz


Brno – 24. května 2011

Prezident Komory veterinárních lékařů ČR předal šek pro Kociánku

Dnes, po dlouhých 33 letech, odstartoval do vesmíru další český kosmonaut. Mnozí si jistě vzpomenou, jak před těmi dávnými lety odstartoval, za velkého zájmu médií a takřka nulového zájmu veřejnosti, náš první kosmonaut – Vladimír Remek (česky ani nemek).

Dnes je ovšem situace mnohem radostnější. Po sovětských psech a americké opici odstartoval do vesmíru třetí reprezentant zvířecí říše.

 

Ani se tomu nechce věřit, ale opět je to Čech. Ano, je to náš světoznámý (tedy alespoň doufám) krteček!!

Šek s částkou 20 333,- Kč předal dnes prezident Komory veterinárních lékařů ČR Ondřej Rychlík na charitativní účely. Z jeho rukou jej přebral ředitel Ústavu sociální péče pro tělesně postiženou mládež v Brně – Králově Poli “Kociánka” Jiří Podlucký. Finanční prostředky jsou výsledkem dražby, kterou veterináři uspořádali na svém květnovém XX. sněmu v Přerově. Dražili se kresby královéhradeckého veterináře Miroslava Pavlíčka, které vtipně komentují veterinární praxi.

“Mám velikou radost, ještě větší radost budou mít naši klienti a nadační fond,” netajil nadšení Jiří Podlucký a dodal: “Finanční dar pomůže zaplatit psychorehabilitační pobyt našich dětí u moře v Itálii, potřebujeme také dořešit bezbariérovost, pořídit rehabilitační pomůcky na fyzioterapii. A také provozujeme animoterapii a naši péči potřebují i zvířátka, která nám pomáhají léčit.”

Prezident komory Ondřej Rychlík si za doprovodu ředitele ústavu prohlédl areál Kociánky. “Jsem velmi potěšen, že se kolegové veterináři dokázali spojit v dobré věci a sáhli do svých peněženek. Na vlastní oči jsem se přesvědčil, že Kociánka je správné místo, kam výtěžek dražby věnovat,” řekl Ondřej Rychlík.

Kociánka je ústav založený v roce 1919 a věnuje se zdravotně handicapovaným dětem i dospělým. Zařízení umožňuje ambulantní, týdenní i celoroční pobyty pro osoby s handicapem od 3 do 40 let. Ve své praxi ústav využívá také animoterapii, canisterapii a hippoterapii. V této rehabilitační proceduře je Kociánka dokonce průkopníkem. Hippoterapii provozuje od roku 1987 a to díky otci jednoho z klientů, který ústavu věnoval koně z napajedelského hřebčína. Metodiku Kociánka přejímala z Německa.