Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Tisková zpráva SVS – 14 dnů budeme prověřovat drůbeží maso

STÁTNÍ VETERINÁRNÍ SPRÁVA
České republiky

Slezská 7/100, 120 56 Praha 2 Tel.: +420 227 010 142 Fax.: +420 227 010 191
elektronická podatelna: e.podatelna@svscr.cz ID datové schránky: d2vairv

TISKOVÁ ZPRÁVA 28. 6. 2013

14 dnů budeme prověřovat drůbeží maso

Jak avizoval ministr zemědělství Petr Bendl, zahajuje od 1. 7. Státní veterinární správa na celém území ČR mimořádnou kontrolní akci v tzv. místech určení na prověření zdravotní nezávadnosti drůbežího masa uváděného do oběhu v rámci intraunijního obchodu.

Od pondělí 1. 7. prověří ve všech krajích inspektoři krajských veterinárních správ všechny došlé zásilky a zaměří se na kontroly označování, dodržování teplotního řetězce a na kontrolu zdravotní nezávadnosti. Ve světle informací o možném riziku z nelegálního používání pro potravinová zvířata zakázaného metronidazolu budou odebrány vzorky a budou vyšetřeny v ÚSKVBL (Ústavu pro kontrolu veterinárních biofaktorů a léčiv) v Brně.

V každém kraji bude odebráno do 5 vzorků, záleží na četnosti zásilek, a to masa kuřat, krůt, kachen a hus.

Tato mimořádná kontrolní akce byla vyhlášena mj. jako reakce na informace, že v některých chovech v sousední zemi chovatelé používají zakázaného veterinárního léčiva při výkrmu drůbeže. Sice jsme obdrželi informace, že v živočišných produktech zakázaný preparát obsahující metranonidazol nebyl zjištěn, nicméně pro ujištění, že tomu tak je skutečně, situaci prověříme.

Josef Duben, tisk. mluvčí SVS

Další informace z oblasti Státní veterinární správy lze získat na internetových stránkách SVS: www.svscr.cz.