Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Tisková zpráva SVS – Kdo má srdce, jezdí pomaleji

STÁTNÍ VETERINÁRNÍ SPRÁVA
Slezská 7/100, 120 56 Praha 2 Tel.: +420 227 010 154 +420 227 010 219
elektronická podatelna: e.podatelna@svscr.cz ID datové schránky: d2vairv
http://www.svscr.cz/   www.facebook.com/svscr   j.duben@svscr.cz   p.pejchal@svscr.cz

TISKOVÁ ZPRÁVA 3. 6. 2014

Kdo má srdce, jezdí pomaleji

Asi zejména ze sedla bicyklu si jezdec dobře všimne důsledků nepřiměřeně rychlé jízdy motoristů a jejich nepozornosti především v obcích. Je to smutný pohled na vyhasínající zraky psů, koček, slepic či jiných zvířat.

Obezřetnost je na místě zejména v tomto ročním období, a to v čase ranního svítání a večerního soumraku. Šelmy se vydávají na lov, popřípadě se z něj vracejí. Přes silnici se v krajině potřebuje dostat na druhou stranu i jezevec, liška či spárkatá zvěř.

Tato problematika se nedotýká oblasti státního veterinárního dozoru přímo, jen lze podotknout, že mrtvá, tj. i vozidly sražená zvěř v katastru obce musí být na obecní náklady tzv. neškodně odstraněna. Nu, dobrá. Ale není lepší prevence???

Jezdit pomaleji, a to především tam, kde se se může vyskytovat nějaké zvíře (mládě, srnec, jelen, divočák, jezevec, lasička, aj.), ale i v obcích, kde ze vrátek může vyběhnout dítě, pes, a přes vrátka kočka.

Pomaleji!!!

Josef Duben, tisk. mluvčí SVS

Další informace z oblasti Státní veterinární správy lze získat na internetových stránkách SVS: www.svscr.cz.

(Poznámka: I autor tohoto textu má zkušenost vlastní, i sdílenou se sousedem)