Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Tisková zpráva SVS – Studenti z Kroměříže zvítězili v soutěži Pohár ústředního ředitele SVS

V Praze dne 14. 10. 2021

Tisková zpráva

Studenti z Kroměříže zvítězili v soutěži Pohár ústředního ředitele SVS

Vítězem čtrnáctého ročníku soutěže středních škol s veterinárním zaměřením Pohár ústředního ředitele Státní veterinární správy (SVS) se stali studenti Tauferovy střední odborné školy veterinární v Kroměříži. Tauferova veterinární škola získala své první vítězství v historii soutěže. Pohár vítěznému týmu předal ve středu 13. 10. ústřední ředitel SVS Zbyněk Semerád.

Soutěž se uskutečnila od 10. do 13.10. 2021, tak jako v předchozích letech, ve Školicím středisku Státního veterinárního ústavu Praha v Lysolajích. Kromě vítězné školy se letos soutěže účastnili reprezentanti dalších pěti středních škol s veterinárním zaměřením z České republiky.

Čtyřčlenná družstva studentů se postupně utkala ve čtyřech soutěžních disciplínách včetně praktické části v laboratořích. Závěrečná prezentace byla na téma „Mé budoucí odborné zaměření a mé dosavadní veterinární vzdělání v praxi“. Soutěžící hodnotila pětičlenná odborná porota složená ze zástupců Veterinární univerzity a Státní veterinární správy. Její předsedkyní byla doc. MVDr. Bohuslava Tremlová, Ph.D., děkanka Fakulty veterinární hygieny a ekologie Veterinární univerzity Brno.

Zvláštní cenu poroty za nejpozoruhodnější výkon jednotlivce obdržela Kristýna Václavíková reprezentující školu z Boskovic. Porotu zaujala výsledkem písemného testu i prezentací na odborné téma.

Pevně věřím, že většina soutěžících bude ve studiích veterinárních oborů pokračovat i po maturitě a roste nám tak nová generace kvalitních veterinárních lékařů. Úroveň předvedených výkonů a prezentací soutěžících lze hodnotit jako velmi nadstandardní, což je pro naši profesní budoucnost pozitivní příslib, “ zhodnotil letošní ročník soutěže ústřední ředitel SVS.

Pořadí na prvních třech místech:

  1. Tauferova střední odborná škola veterinární Kroměříž
  2. Vyšší odborná škola a Střední škola Boskovice
  3. Vyšší odborná škola a Střední zemědělská škola Benešov

Kvůli nepříznivému vývoji epidemické situace a přijatým vládním ochranným opatřením proti šíření covid-19 byl loňský ročník zrušený a přesunutý na letošní rok. I letošní ročník byl nakonec přijatými opatřeními ovlivněn, neboť několik dní před konáním soutěže bylo Slovensko zařazeno mezi „červené“ země s vysokým rizikem nákazy, což ztížilo vstup na území ČR týmům dvou středních škol ze Slovenska (Košice a Nitra), které nakonec svou účast zrušily.

Petr Vorlíček
tiskový mluvčí SVS