Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Tisková zpráva SVS – SVS dozoruje, stíhá, včas varuje, odpovídá

STÁTNÍ VETERINÁRNÍ SPRÁVA
České republiky

Slezská 7/100, 120 56 Praha 2 Tel.: +420 227 010 142 Fax.: +420 227 010 191
elektronická podatelna: e.podatelna@svscr.cz ID datové schránky: d2vairv

TISKOVÁ ZPRÁVA 15. 2. 2013

SVS dozoruje, stíhá, včas varuje, odpovídá

O tom, že veřejnost zajímá veterinární problematika, ať už jde o chovy zvířat či potraviny živočišného původu, svědčí i čísla: za loňský rok navštívilo webové stránky SVS (www.svscr.cz.) přes milion tři sta tisíc návštěvníků (tedy přesně 1 332 000 návštěv).

Je třeba doplnit, že novou službu, kterou jsme zřídili v polovině října, možnost snadného dotazování na veterinární záležitosti využilo za 4 měsíce téměř 300 tazatelů (přesně 287). Jde o to, že v pravé horní části stránek je kontaktní formulář, kde je návštěvník nasměrován na patřičný odbor, odkud mu v nejkratším možném termínu odpoví na otázky z chovu zvířat, cestování, welfare, hygieny potravin aj.

Je možné se také přesvědčit o šíři informací na zde zveřejňovaných tiskových zprávách, kterých jsme vydali v loňském roce 137 (v roce 2011 celkem 142, v roce 2010 to bylo 151). Letos zatím dvacítka. V tiskových zprávách je veřejnost informována o úspěších i nedostatcích, popřípadě o závadných potravinách, jsou zde varování, osvětová sdělení i odpovědi na aktuální problémy.

Za zmínku i stojí též na našich stránkách zveřejněné platné zákazy a omezení, přehledy o nákazové situaci, podmínky pro obchodování, cestování, apod. a také publikace s přehledy výsledků veterinárního dozoru.

Po dobrých zkušenostech a příznivé odezvě na kontaktní formulář chystáme speciální aplikaci, která se bude, formou mapového výstupu, věnovat závadám při kontrolách potravin, kde se návštěvník bude snáze orientovat a nebude se například muset “prokousávat” tiskovými zprávami, popřípadě zde zveřejněnými publikacemi.

Josef Duben, tisk. mluvčí SVS

Další informace z oblasti Státní veterinární správy lze získat na internetových stránkách SVS: www.svscr.cz.