Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Tisková zpráva SVS – Za zábavou jen se psem s hudebním sluchem

STÁTNÍ VETERINÁRNÍ SPRÁVA
České republiky

Slezská 7/100, 120 56 Praha 2 Tel.: +420 227 010 142 Fax.: +420 227 010 191
elektronická podatelna: e.podatelna@svscr.cz ID datové schránky: d2vairv

TISKOVÁ ZPRÁVA 9. 5. 2012

Za zábavou jen se psem s “hudebním” sluchem

Obdrželi jsme dopis, zda by nebylo možné vyzvat návštěvníky všech možných hudebních produkcí, kteří mají psy, aby je ušetřili nadměrného hluku.

Ano, je pravda, že pes má mnohokrát citlivější sluch než člověk. Ale… všechno má své ale. Pes totiž, jako živočich respektující zákony smečky, a který respektuje jejího šéfa, “vydrží” opravdu hodně. Není jistě dobré psí výdrž zneužívat, nicméně lze konstatovat, že pes zvyklý na hlučnou nebo hodně “hudební” společnost prokazatelně netrpí. To mnohou potvrdit návštěvníci různých open air akcí či techno party. Také na takovýchto akcích nejsou napadení lidí psy zaznamenávána.

Pes, který je zvyklý na takováto srocení opravdu nestrádá. Je totiž obdobně přizpůsobivý jako lidé takovýchto zábav se zúčastňující.

Když tedy varovat před stresem, tak ty majitele psů, kteří se k něčemu podobnému náhodně nachomýtnou. Pes nezvyklý hluku může opravdu zareagovat nečekaně a neúměrně. Může se snažit uniknout, může se zaběhnout a ve stresu by mohl i někoho poranit. Je tedy třeba vždy dobře zvážit, kam se svým psem zamířit.

Josef Duben, tisk. mluvčí SVS

Další informace z oblasti Státní veterinární správy lze získat na internetových stránkách SVS: www.svscr.cz.