Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Tisková zpráva SVS – Zpětná vazba funguje

STÁTNÍ VETERINÁRNÍ SPRÁVA
Slezská 7/100, 120 56 Praha 2 Tel.: +420 227 010 154 +420 227 010 219
elektronická podatelna: e.podatelna@svscr.cz ID datové schránky: d2vairv
http://www.svscr.cz/   www.facebook.com/svscr   j.duben@svscr.cz   p.pejchal@svscr.cz

TISKOVÁ ZPRÁVA 8. 7. 2014

Zpětná vazba funguje

Od konce loňského roku 2013, kdy lze kontaktovat Státní veterinární správu i přes Facebook, “olajkovala” jako “to se mi líbí”, a tím začala pravidelně odebírat jednotlivé zprávy a informace více než pětistovka návštěvníků. To je dobrý výsledek.

Většina z návštěvníků stránek s konáním orgánů státního veterinárního dozoru souhlasí, přesto se najdou i ti, kteří mají výhrady. Proto také Milan Malena, ústřední ředitel státní veterinární správy rozhodl, že je nutné komunikaci s “úředníky” usnadnit.

Pozitivní hodnocení se týkají systému veterinárního dozoru a snahy bránit zdraví lidí, zvířat a dbát na welfare zvířat. Výhrad jsme zaznamenali nemnoho, například když jsme varovali před riziky dovozu psů ze zdravotně problematických oblastí. Avšak při diskusi, věříme, došlo k vyjasnění stanovisek. Prostřednictvím facebooku jsme také obdrželi řadu podnětů, které byly dále postoupeny k řešení příslušným krajským veterinárním správám.

Takovýto způsob komunikace není pouze “podléhání” módnímu trendu, ale je opravdu nutný, neboť příjemci zpráv mají možnost okamžitě reagovat, a také se dočkat fundované odpovědi.

Ano, příjemci informací a tiskových zpráv nejsou pouze média, ale i široká veřejnost. Svědčí o tom, kolikrát byla zpráva přečtena (od zhruba 200 až po 9 000krát) ale i kolikrát byla dále příjemci sdílena.

A to nehovoříme o každoměsíční zhruba desetitisícovce návštěvníků aplikace “Výsledky kontrol” a dalších, kteří využívají mobilní aplikace a mapy nákaz, aj. I jsme od července 2013 odpověděli na více než 1 800 dotazů prostřednictvím kontaktního formuláře.

Děkujeme tedy čtenářům, příjemcům i kritikům.

Chceme-li někoho oslovit, musíme také mít, co říci. Prokazatelný zájem, zdá se, svědčí o tom, že tomu tak je.

Josef Duben, tisk. mluvčí SVS