Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Tisková zpráva SVS – Zvěřinu poštou? To snad ne!

STÁTNÍ VETERINÁRNÍ SPRÁVA
České republiky

Slezská 7/100, 120 56 Praha 2 Tel.: +420 227 010 142 Fax.: +420 227 010 191
elektronická podatelna: e.podatelna@svscr.cz ID datové schránky: d2vairv

TISKOVÁ ZPRÁVA 13. 4. 2012

Zvěřinu poštou? To snad ne!

Ani v uplynulém týdnu se veterinární inspektoři “nenudili”. Ze zajímavých zjištění některá vybíráme.

V místě určení v Karlovarském kraji zajistili téměř 10 kg zvěřiny odeslané ze schváleného zvěřinového závodu v Pardubickém kraji přes “zprostředkovatele”, jeden hotel v Mariánských Lázních, a to prostřednictvím České pošty! Zásilka tála, byla změněná konzistence, tudíž byla na místě znehodnocena a okamžitě neškodně odstraněna. Došlo k porušení veterinárního zákona i nařízení Evropského Parlamentu a Rady č. 852/2004.

V Moravskoslezském kraji byla zjištěna dodávka 536 kg čerstvého kuřecího masa z Polska (čtvrtky, prsa, celá kuřata), která neodpovídala požadovaným standardům – znečištěný obsahem útrob, pohmožděniny. Zákaz prodeje a vrácení dodavateli (TWIST Spólka z o. o. Rybnik).

V Pardubickém kraji v jedné výrobně na dodané hovězí a vepřové nepředložili doklady o nabytí, šlo celkem o zhruba 30 kg. Zboží pozastaveno na dobu, než bude případ došetřen. V jiné pardubické prodejně byla odhalena úplná absence dokladů o nabytí 30 kg mraženého telecího masa. V tomto případě byla nařízena likvidace tohoto zboží jako zboží neznámého původu.

Někdy práce veterinárních inspektorů hraničí s detektivním pátráním. Smyslem státního veterinárního dozoru je, pokud jde o kontroly potravin živočišného původu, zaručit zákazníkovi, že si kupuje zdravotně nezávadné potraviny, které mají i jasný původ.

Josef Duben, tisk. mluvčí SVS

Další informace z oblasti Státní veterinární správy lze získat na internetových stránkách SVS: www.svscr.cz.