Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Tisková zpráva – Veterináři na svém sněmu vydražili obrázky pro tělesně postiženou mládež

Tiskovou zprávu rozesílá: EURO P.R. s.r.o.
European Marketing & Media House, 533 53 Pardubice – Semtín
Tel./fax: 466 611 139, 777 100 388, e-mail: europr@europr.cz


Přerov – 16. května

Veterináři na svém sněmu vydražili obrázky pro tělesně postiženou mládež

Víkendový jubilejní XX. sněm Komory veterinárních lékařů ČR v Přerově měl charitativní nádech. Veterináři dražili kresby svého kolegy, královéhradeckého veterinárního lékaře Miroslava Pavlíčka, a z dražby vytěžili částku 20.333,- korun českých. Tyto finanční prostředky putují do brněnské Kociánky – zařízení pro tělesně postiženou mládež.

“Kociánka začíná s novou službou, tzv. animoterapií. Prostřednictvím zvířat pomáhá svým klientům zkvalitnit jejich život a přinést jim trochu radosti. Upřímně děkuji svým kolegům, účastníkům sněmu, že se do dražby zapojili a pomohli dobré věci. A samozřejmě děkuji také kolegovi Pavlíčkovi, bez jehož tvorby bychom dražbu těžko uskutečnili,” řekl Ondřej Rychlík, prezident Komory veterinárních lékařů ČR a dodal: “K úspěchu dražby nemalou měrou přispěl i licitátor Martin Kolovratník, který dokázal svým přístupem všechny zúčastněné doslova strhnout v tom nejlepším slova smyslu.”

Kresby Miroslava Pavlíčka jsou inspirovány profesí veterináře. Vtipně zachycují zážitky z ordinací a ze světa zvířat. Dokazují, že veterináři si umí sami ze sebe udělat legraci a pobavit tak své kolegy i klienty.