Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Tradiční plzeňské plesování a křtění

  Z činnosti komory

Leoš Grejcar

O umění bavit se a žít na Plzeňsku

… trocha ostychu před prázdným parketem patří k dobrému tónu

 

Již sedmý pohodový plzeňský ples pod záštitou Komory veterinárních lékařů České republiky proběhl v sobotu 23. února tohoto roku. Obnovená tradice vete rinárních plesů láká nejen praktické veterinární lékaře, ale i zaměstnance a přátele veterinárního stavu našeho regionu. Bohatý program, pestrá směs hudby, kulturní vystoupení a zábava až do ranních hodin jsou garancí hezkého zážitku, který se opakuje jen jednou za rok. Již posedmé tuto společenskou akci hostila restaurace Na Spilce a její dva sály. O dobré jídlo a pití nebylo v této známé restauraci nouze. Návštěvníci plesu se bavili společenským tancem v obou sálech za doprovodu skupin Dance band Plzeň a Th e Storm.

Záštitu nad touto společenskou akcí převzal prezident Komory veterinárních lékařů České republiky MVDr. Jan Bernardy. Pozvání přijaly i přední osobnosti veterinárního a politického života nejen našeho kraje.

O dobré jídlo a pití nebylo v této světoznámé restauraci nouze

Když kostelní zvony na věži odbily 19 hodin, rozezněly se v sálech Na Spilce první tóny evergreenů české a světové populární hudby. Stoly a taneční parkety se rychle zaplňovaly plesovými návštěvníky, kteří si ve vstupní hale mohli prohlédnout ceny připravované do oblíbené soutěže o ceny.

Úderem osmé hodiny večerní byl ples slavnostně zahájen prezidentem Komory veterinárních lékařů České republiky MVDr. Janem Bernardym a organizátorem plesu panem Vladimírem Měřínským. Tak jako v předcházejících letech je milou povinností veterinárního prezidenta účastnícího se našeho pohodového plesu pokřtít novou knihu. Tentokrát náš lety a zkušenostmi zocelený „El-prezidento Bernardy“ pokřtil publikaci Ilustrovaná příručka stomatologie psa a kočky. Vrcholem plesu bylo vystoupení taneční country skupiny Tennessee. Soutěž o ceny byla bohatá. Celkem 400 cen, z nichž bylo 20 výherních. Hlavní recesistickou cenou bylo nové WC, snad skrytý symbol současné situace panující ve světě. O půlnoční překvapení se postarali jako vždy námi oblíbení kuchaři, kteří podávali výbornou šunku od kosti od pana Majera – vyhlášeného mistra řeznického. Teplé jídlo, vychlazené pivo na optimální pohodovou teplotu, štamprdlíky v bříšku a protančené boty byly příjemnou tečkou letošního připravovaného nejen pro veterináře, ale i pro jejich přátele a blízké.

 

… kdo chce vidět víc, musí na avizované www stránky.

Restaurace Na Spilce se stala tu noc zónou klidu a pohody, neboť po celou dobu plesu nabízela menu teplých jídel a širokou nabídku nápojů. Oproti minulému roku došlo ke zlepšení vzduchotechniky, takže návštěvníkům plesu nebylo tolik horko a navíc si vystoupení a další program mohli lépe vychutnat. Poslední hosté v příjemné náladě opouštěli restauraci po třetí hodině ranní do sněhem zaváté noční Plzně – prazdroje všech piv.

Poslední hosté v příjemné náladě opouštěli restauraci po třetí hodině ranní

Stejně jako v předcházejících ročnících propojení obou sálů dalo možnost pozvat na pohodový ples až 500 hostů. V tomto roce se ovšem na účasti 430 návštěvníků projevil termín jarních prázdnin a bohatá sněhová nadílka v našem kraji. Ale i přesto můžeme prohlásit, že se náš veterinární ples stává jedním z největších veterinárních plesů ve střední Evropě a zároveň významnou společenskou veterinární událostí v České republice.

Poděkování patří zkušenému plesovému výboru ve složení Jitka Stejskalová, Ladislav Kuncl a Vladimír Měřínský, který věnoval této společenské akci velké úsilí a volný čas, aby nám umožnil se společensky vyžít na této jedinečné akci. Závěrem si dovoluji poděkovat všem, kteří se podíleli na organizaci tohoto plesu. Především děkujeme společnostem, bez jejichž příspěvku by nebyla tato akce možná. Díky patří zejména Komoře veterinárních lékařů a zástupcům fi rem Bayer s. r. o., Vetoquinol, HARTMANN-Rico, A-VET s.r.o, Cymedica spol. s. r. o. M+H vet Kudlovice, NOVIKO a. s. Brno, Resorba s. r. o. Domažlice, Plaček s r.o. Poděbrady, NOVARTIS, MEVET, Samohýl s. r. o.

Děkuji váženým hostům za jejich účast, která je pro nás organizátory plesu největší hybnou silou a závazkem pro

konání pohodového plesu v roce následujícím. P.S. Slavnostní atmosféra je zaznamenána na webových stránkách: http://ppvp.rajce.idnes.cz/5._Plzensky_pohodovy_veterinarni_ples/

… zábava, tanec, vilné křepčení, parádní róby dam, chuť k jídlu a pití. To vše napříč věkovými kategoriemi bylo k mání na letošním PPVP

 
Leoš Grejcar, váš veterinární Václav Matěj Kramerius
med.vet@volny.cz