Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Úvodník – MVDr. Radka Vaňousová

  Časopis Zvěrokruh 8/2018
     Úvodník


Milé kolegyně, milí kolegové,

konečně přišel ten dlouho očekávaný čas prázdnin a dovolených. Největší nápor veder proběhl již před prázdninami, ale to nám nemůže pokazit radost z blížící se dovolené a odpočinku. Dovolená uběhne velmi rychle a nezáleží na tom, zda jste své pacienty opustili na týden, dva či celý měsíc. Návrat do práce vyvolává takový stres, že se člověk až zamýšlí nad tím, zda mělo význam na nějakou dovolenou vůbec odjet a odpočinek se tak nějak také nekonal.

Syndrom vyhoření zpravidla nepropuká v plné zátěži, ale naplno se rozvíjí právě v době, kdy se snažíme si odpočinout a po návratu z dovolené. Když se tak bavím se svými kolegy, všichni reagují obdobně.

Tak bych vám do těch volných dní chtěla popřát, abyste si skutečně odpočinuli a pořádně si vyčistili hlavu (tím není myšlena konzumace roztoků s vyšším obsahem alkoholu), tak abyste byli schopni čelit výzvám, které na vás na podzim čekají.

Tímto bych vás chtěla pozvat na velkou zářijovou akci Komory veterinárních lékařů – Vetmeeting 2018. Pátý ročník této konference proběhne 21.–23. 9. 2018 již tradičně v srdci Vysočiny u Sečské přehrady v hotelu Jezerka. Připraven je pro vás odborný program ve třech sekcích. V rámci předkongresového dne jsme připravili pro naše začínající kolegy seminář na téma Začínám v praxi. V malozvířetnické části se budeme celou sobotu zabývat netradičním sonografi ckým vyšetřením, na které naváže v neděli praktický workshop. Sekce přežvýkavců bude letos zaměřená na zdravotní problematiku v chovu skotu. V koňské sekci se budeme zabývat vyšetřením koně při koupi a pro vstup do pojištění. V neděli je možné absolvovat kurz radiační ochrany pro získání odborné způsobilosti.

V rámci doprovodného programu je připraven dětský program včetně hlídání dětí – dílničky, soutěže, vystoupení klauna, tvoření z balónků, malování na obličej a vaše drahé polovičky můžete poslat povalovat se k bazénu, relaxovat či obnovit síly do vyhlášeného hotelového wellness nebo na kosmetiku. Pro pány, a to nejen pro ně, je připravena soutěž ve střelbě. Sobotní večerní program bude doprovázet oblíbená skupina ABBACZ, se kterou se trochu vrátíme do hudební minulosti a plynule navážeme diskotékou na hudbu současnou.

Doufám, že se mi povedlo navnadit vás nejen na doprovodný, ale i odborný program a těším se na setkání s vámi v září na Seči.

Příjemnou plavbu na vlnách dobré nálady

Radka Vaňousová

Komora veterinárních lékařů České republiky